Bedava Peynir Fare kapanın da olur; 
Kolay yoldan para kazanma isteği bazı gerçekleri görmemize engel oluyor.
Sosyal medya kirliliği yüzünden de bu tuzaklara kolay düşülüyor.
1 milyonunuzu 20 milyon yapalım mı? Hadi önce beni takip edin sonra paylaşın etkileşimde bulunun. Niyeyse buna benzer tuzaklara kanan da çok. Takipçi kasmak için sosyal medyada  kendini müneccim ilan ederler hele bir de uydurduklarından birkaçı tuttuysa kendilerini piyasaya kabul ettirmeleri daha da kolay oluyor. 
Hep dikkat edin önce ben bildim, ben size söylemiştim, ilk benden duydunuz gibi cümlelerle güven pompalamaya çalışırlar.
Ülkemiz de kumar yasak olmasına rağmen uygulama üzerinden o kadar çok kumar oynanıyor ki yeni neslin hatta herkesin bundan uzak durmasını tavsiye ediyorum. Kumarı oynatan kazanır. Bu mantık asla değişmez. Kolay yoldan zengin olmanın hayali ve popülerliği ne yazık ki hiç bitecek gibi durmuyor. Sürekli olarak verilip önümüze türlü türlü cazip şekillerle çıkıyor.
İlk cümlemde dediğim gibi bedava peynir fare kapanın da olur.
Borsaya rağbet de arttı ve size hep hisse önerisinde bulunanlar ya o hisseden içerde kaldılar ya da hisseyi çıkarmadan önce sahip olup kaç kişiyi razı ederse ve yönlendirirse o kadar kazanca dönüştürmeye çalışırlar.
Borsa da bir hissenin kesin çıkacağını iddia etmek sadece belirli menfaatlere dayalı bir düzmeceden başka bir şey değil. 
Hadi 1 milyonu 20 milyon yapalım. Bakın yine yazınca bile ama nasıl diye bir soru doğuyor. Süslü cümlelerle sadece sizleri kandırmak istiyorlar. Zaten çok biliyorsa takipçi kasmaya da ihtiyacı olmaz size de... 
Bazen aşırı hırs elinizdekinden de ettirir.
Her şeyin  bir bedeli var ve bedavaya gelen şeyler de bazen beklenmedik risklerde taşıyabilir. Zengin olmanın hayalini yaşarken elimizdekilerden de olabilirsiniz. 
Sizleri ikna etmek için hep emsal videolarla sürekli para kazandıklarını ve kazançların hesaba yattığı videolarını sponsorlu reklam çıkarak ısıtıp ısıtıp önünüze sunarlar.
Öyle bir maç var ki evi arabayı dükkanı ne varsa satın ve maça  basın. Bir de böyle kararlı ve net görünürler. 
Gerçekten de işimiz zor çünkü zaaflarınızı daima kullanmayı çok iyi başarabiliyorlar. 
Eğer kendi işinizi yani başarılı olduğunuza inandığınız işi yapıyorsanız  çok şanslısınız.
Çünkü hemen zengin olma hayali içinde olanlar sürekli  iş değiştirip kim hangi işi yaptı ve ne kazandı  gibi o yolları da  tercih etmeye çalışırlar.
Kolay kazanılan kazanç olsa bile bir o kadar da kolay eriyip gidiyor. 
Bu kulaklar neler duydu. Ne taktikler.İddaa kuponlarında sürekli bedava oynayıp kaybettikçe sadece yatırdığı parayı ve kaybettiğinin iki katını yatırıp böyle bir yöntem kullanırsanız asla kaybetmezsiniz. Aslında doğru asla kaybetmez ama sonsuz bir hazinesi varsa yoksa 7. maçda bir serveti olması gerekiyor ki devam edebilsin. Daha böyle yaratıcı bir sürü şey siz de duymuşsunuzdur.
Siz siz olun ve kimseye ne biriktirdiğiniz üç kuruşunuzdan bahsedin ne de kolay para kazanma hırsınına kapılın. Sosyal medya öyle güzel sizinle ilgili bilgileri kendi rızanızla ediniyor ki bırakın zaafınızı şecerenizi bile çıkarabiliyorlar. 
Hatırlarmısınız bir deney yapılmıştı 50 TL görünümlü reklam insörtlerini yere saçmışlardı ve kağıdı öyle güzel katladılar ki gören herkes yerde 50 lira var diye eğilip alıyordu. Bu deneyi bizzat bende kendim de denedim. Ama gerçek parayla güzel bir kadın vardı parayı o alsın yerden ve paranın üzerine de çok beğendim seni beni ararmısın yazdım. Kız parayı fark etti ve yerden aldı uzunca baktı okudu okumadı bilmiyorum kızı takip etmeye başladım uzaktan. Bakalım ne yapacaktı derken kız bir dönerciye girdi ve benim parayı dönerciye verdi. Sonuç dönerci  beni sabaha kadar mesajla taciz etti.
Yani demem o ki, 
Ne kolay lokma olun ne de gözünüz kolay lokmada olsun.