Bugün 18 Mart… 

109. Yıl… 

Kahramanlık ve yiğitlik dolu zaferin yıldönümü…

Kuvayi Milliye ruhu ile Mustafa Kemal Atatürk’ün dehası…

57. Alayın destanı…

109 yıl önce bir deha sayesinde düşman kuvvetler geri püskürtülmüş. Oysa onlar Çanakkale’yi geçip, akşam saatlerinde İstanbul’da eğlenmeyi planlıyorlarmış.  

“Çanakkale Geçilmez!” diyerek tüm dünyaya askeri dehamızı ve zor koşullarda bile vatanı koruyabileceğimizi ispat eden kahramanlarımızı saygıyla anıyorum.

Hiçbir zaman vazgeçmemek gerektiğini, savunurken hücumu da düşünerek hayatı planlamayı öğrettikleri için teşekkür ederiz. Ruhları şad olsun… 

BİZDE VARSA DOĞRUDUR!

Atalarımızdan aldığımız güç ve damarlarımızda dolaşan asil kan ile çalışmaya devam ediyoruz. Şu sıralar seçim ile geçim arasında kalan bir toplum var. İnsanlar kuyruktan kuyruğa koşuyor. Fırında pide kuyruğu, markette et kuyruğu ve iftar çadırında yemek kuyruğu… Ramazan bereketi ile fiyatları düşen ürünlerin peşindeler. Hayırsever vatandaşlara bu sene pek iş düşmüyor. Adaylar her gün farklı yerlerde iftar yemekleri veriyor. Vatandaş umutlu… Kararlarını 31 Mart gece yarısına doğru yeni başkanlar belirlenecek. Heyecanlı bir bekleyiş var. Şafak 12…  Her gün sonmuhur.com haber portalımızda, Son Mühür TV’de ve Radyo Ege’de adaylarla ilgili haberler yaparak seçmeni bilgilendirmeye devam ediyoruz. Başkanları tanımalarını sağlıyoruz. Bazen tepkilerde almıyor değiliz. “Siz artık A partili oldunuz?”, “ B Parti size bu haber için ne ödedi?”, “ Nerden çıkardınız kardeşim kaynağınız kim?”, “Seçime şurada ne kalmış görmeseniz olmaz mıydı?”, “Bunlara sizden başka değer veren kaldı mı?” Daha bir sürü eleştiri… Ancak bizim için doğru bildiğimizi yazmak kaçınılmazdır. Muhabir ve editörlerimiz özgürce haberlerini yazarlar… Tabii ki kişisel saldırılara yer yok! Bazen ufak hatalarımız da oluyor ama onları bir şekilde telafi ediyoruz. Her partiye eşit mesafede duruyoruz. Bazıları daha çok malzeme veriyor. Fazla araştırma yapmaya gerek kalmadan önümüzde buluyoruz. Haber sonrası yalanlayanlar, sonra olayın gerçek olduğunu görüyorlar. Hedeflerimiz var. Basın değişiyor. Geleneksel medya yerini yeni medyaya bırakıyor. Bizde yeni medya içinde seçkin bir yer alma yolunda hızla ilerliyoruz. Genç ve tecrübeli isimler kadromuzda… Özgürce yazabiliyorlar. Adli olaylarda biraz geri adım atıyoruz. Adalet kararını verdikten sonra haberleştiriyoruz. Sonuçta mahkemeler bunun için var. Biz sadece ayna vazifesi görüp, toplumu bilgilendiriyoruz. Okuyucu, izleyici ve dinleyicilerimizden aldığımız güçle hep birlikte başaracağız… İlk günkü heyecanımızla çalışmaya devam ediyoruz. Herkese teşekkür ederim.

RAMAZAN… 

Paylaşma, hoşgörü, kardeşlik ayı geldi. Hatta bir haftasını geride bıraktık. Hataları affetme, sakin olma, yardımlaşma, dayanışma, saygı, sevgi, dürüstlük, yalandan uzak kalma ne demek öğreneceğimiz bir ay bu… Çünkü, oruç sadece aç kalmak değil bunların tamamıdır. Tutmasak bile tutana saygı duyup onun önünde yememeye özen göstermek gerekir. 

Hepinize bereketli günler dilerim…