Değişsin bazı şeyler istiyorum... Hak, hukuk ve adalete nefes gibi ihtiyacımız var. Ülkemizin gelişmesi için vicdanı hür, zihni hür, geleceğe umutla bakan eğitimli gençlerin yetişmesine ve liyakat gerektiren noktalara taşınmalarına ihtiyacımız var... Korkuyla değil cesaretle yürüyebilecek, kaygıları giderilmiş, hayalleri ellerine geri verilmiş bir topluma ihtiyacımız var. Evsiz kaldık, işsiz kaldık, yurtsuz kaldık, yoksunluklarla yaşamak, yoğu var etmeye çalışmak zorunda kaldık. Kaybettiklerimizin bize geri verilmesine ihtiyacımız var... 

Tüm bunlar için siyasetçilere büyük görev düşüyor. Bataklığa itilen bir ülkenin evlatlarının çığlığını hepsinin duyması gerekiyor. Bu ülkenin ne zor şartlarda kurulduğunu hepimiz biliyoruz. Bizim olanı elimizden almak isteyenlere bir cevabımız olamayacak mı? Sandığa attığımız oyun arkasında durabilecek bir irade göremeyecek miyiz?

Evet beklenen sonuç gelmedi. Evet karamsarlığa düşüldü. Ama liderlerin görevi değil midir yeniden aynı havanın yakalanmasını sağlamak? 

Henüz hiçbir şey bitmedi. Fakat zaman az. Bir yandan seçimde hile yapıldığı iddia edilen noktalar varsa onlar açığa çıkarılmalı. 

Bir yandan da elimizdeki süreyi en iyi şekilde kullanıp eksik noktaları hemen tespit edip ve gidermek gerekli. Strateji geliştirecek bir ekip kurulmuştur diye düşünüyorum. Her türlü manipülasyon değerlendirilmeli, farklı durumlara karşı yeni plan geliştirilmeli. 

Mesela seçimin 2. tura kalacağı da düşünülmeli ve ona göre bir çalışma yapılmalıydı.  Rakibiniz bunu düşünerek bir reklam filmi yapmışsa sorun bunu düşünemeyen ekiplerdedir. Bu büyük bir eksik…

Şu an için yapacak tek şey aydınlığa çıkmak için çok çalışmak ve olumsuzlukları değiştirmek. 2. turunda tüm imkanlar seferber edilmeli. Elbette geleceğimiz için sadece partiler değil bizler de oyumuza sahip çıkmalıyız. 

Hayallerimiz kazansın…

İyilikle ve güzellikle kalın…