Fenerbahçe Göksel Çelik Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı Avrupa Şampiyonu olarak, 100 yılda ülkemize kupa getirdi.

Son Mühür/ Ömre Bedel

Cumhuriyetimizin 100. yılında bir kupa da Fenerbahçe Göksel Çelik Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımından geldi. Fenerbahçe Göksel Çelik, Euro Cup 2 final maçında karşılaştığı İtalya temsilcisi Deco Metalferro Amicacci Abruzzo’yu 60-48 mağlup ederek Avrupa Şampiyonu oldu.

İkinci Şampiyonluk…

2018-2019 IWBF Euroleague III şampiyonluğu bulunan Fenerbahçe Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı,Euro Cup 2’yle birlikte Avrupa’da ikinci kupasını kazandı.

Avrupa macerasına Euro Cup 2 Ön Eleme turundan başlayan ve A Grubunu zirvede tamamlayarak Euro Cup 2 finallerinde mücadeleye etmeye hak kazanan Fenerbahçe Göksel Çelik Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, İspanya'nın Badajoz kentinde düzenlenen Euro Cup 2 final maçında karşılaştığı İtalya temsilcisi Deco Metalferro Amicacci Abruzzo'yu 60-48 mağlup ederek Avrupa Şampiyonu oldu. İlk seti 17-20 geride tamamlayan Sarı Kanarya, soyunma odasına 34-28 önde gitti. Üçüncü periyodu 46-34 önde tamamlayan Altın Sandalyeler avantajını koruyarak Avrupa Şampiyonu oldu. Kupa töreninin ardından toplu fotoğraf çekilmeyi de ihmal etmediler.

Bir Kupa da Kadın Basketbolculardan…

Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Basketbol Takımı 2022-2023 sezonunda tarihinde ilk kez Euro League şampiyonu oldu.

2012-13 sezonunda ise sekizli finalde grup birincisi olarak yarı finale çıkmış, ardından Good Angels Košice'yi yenerek finale yükselmiş, ancak finalde Rus devi UGMK Yekaterinburg'a yenilerek Avrupa ikincisi olmuştu. 

Kadınlar Euro League'de şanssızlığını kırarak beşinci finalinde ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi'ni mağlup ederek şampiyonluğa ulaşan Fenerbahçe Alagöz Holding, büyük mücadele sonunda kupasına ulaştı. Kupa töreninde oyuncular sevinçlerini taraftarı ile paylaşırken finali yerinde takip eden Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali KOÇ da oyuncuların sevincine ortak oldu.

Zafer Turu…

Spor Toto Süper Lig'in 31. haftasında İstanbulspor'u konuk eden Fenerbahçe'de Euro League şampiyonu olan kadın basketbol takımı, Kadıköy’de Şampiyonluk kupasıyla birlikte sahada zafer turu attı.

Devamı Gelsin…

Merakla beklediğimiz Fenerbahçe Göksel Çelik Tekerlekli Sandalye Basketbol finallerinden gelen haberler bizi sevince boğdu. İnancımızın tam olduğu Altın Sandalyeler bizi şaşırtmadı ve bu zorlu maratonu kupa ile tamamladı. Kadın basketbolcuların zaferi de bu haberle birleşince sporun geleceğine dair umutlarımız yeşerdi. Daha nice başarılara imza atacağına inandığımız Türk Sporuna ve Sporcularına gelecekteki maceralarında başarılar diliyoruz.

Türkiye sizinle gurur duyuyor…