"Mezarlık" başrolünde Birce Akalay'ın etkileyici performansıyla 2022 yılında izleyicileriyle buluşmuştu. Netflix'te yayınlanan aksiyon, polisiye ve gerilim dolu bu dizi çarpıcı konusuyla ilk sezonda en dikkat çeken yapımlar arasında yer alarak büyük ilgi toplamıştı. Birinci sezonuyla izleyicilerden olumlu yorumlar alan dizinin ikinci sezon çekimlerinin başlaması hayranlarını bir hayli heyecanlandırdı. Açıkçası bende büyük bir heyecanla 2. sezonu beklerken dizinin 1. sezonunu izlemeyen herkese şiddetle tavsiye ediyorum...

 İlk sezonun büyüsü

"Mezarlık" baştan sona izleyicilerini ekrana kilitleyen bir hikaye sunuyor. Özellikle kaliteli dizi arayışında olanların çok seveceğinden eminim. Dizinin merkezinde aksiyon, polisiye ve gerilim var.  İlk sezonda işlenen cinayetler, bu cinayetlerin ardındaki gizemler, dizinin atmosferi, Türkiye'de pek alışık olmadığımız konuya değinilen başarılı senaryosu ve Birce Akalay'ın usta oyunculuğuyla harmanlanınca tabii ki izleyicisini ekranın başına kitlemesi kaçınılmaz oldu. 

Karanlık ve gizem dolu yolculuk!

Birce Akalay, komiser  olan Önem Özülkü karakterini canlandırıyor. Komiser Önem Özülkü, ekibi ile birlikte kadın cinayetlerini araştıracakları Özel Suçlar Birimi'nin başına getiriliyor. Gizemli kadın cinayetlerini çözmek için ekibi ile birlikte çalışan Özülkü'nün, bu süreçte karşılaştığı en büyük zorluk elindeki vakalardan çok cinayetlere ön yargıyla yaklaşan erkekler oldu. Akalay performansıyla Önem Özülkü karakterini ve dizinin atmosferini en iyi şekilde izleyicisine yansıttığını düşünüyorum ki 2. sezonun çekimleri başladı.

Dizinin senaryosu en çok akıcı ve sürükleyici olmasıyla dikkat çekti. Her bölümde izleyiciyi merakta bırakan olay örgüsü, son sahnelerde yaşanan şok edici gelişmeler,karakterlerin derinlikli işlenişi, özellikle toplumsal sorunlara cesurca değinmesi ve karanlık temaları ele alması "Mezarlık" dizisini diğer polisiye yapımlardan ayırdı. Dizi sadece bir suç çözme hikayesini sunmakla kalmayarak aynı zamanda izleyicilere düşünmeleri gereken pek çok sosyal mesaj verdi. Özellikle bu tür konunun bir dizi aracılığıyla geniş kitlelere aktarılması farkındalık yaratma açısından da oldukça başarılı.

İkinci sezon!

İlk sezonun ardından, "Mezarlık" dizisinin 2. sezon çekimlerinin başladığı haberi, izleyicilerin beklentilerini daha da yükseltti. İlk sezonun bıraktığı sorular, çözülemeyen gizemler ve gerilimin ikinci sezonda da devam etmesi bekleniyor. Hikayenin nereye evrileceği, yeni karakterlerin kimler olacağı, Özülkü'nün yeni maceralarının nasıl şekilleneceği ve ilk sezonda oluşturulan aksiyon dolu hikaye örgüsü ikinci sezonda da aynı kaliteyi koruyacak mı merak konusu. Tabii yapım ekibinin ve oyuncuların profesyonelliği göz önünde bulundurulduğunda beklentilerin yüksek olduğunu söylemek yanlış olmaz.

İkinci sezonun da en az ilki kadar başarılı olacağına inanıyor ve tıpkı bütün izleyiciler gibi merakla bekliyorum. Tekrar görüşünceye dek hoşça kalın...