Zonguldak’ta özel olarak işletilen bir maden ocağında göçük meydana geldi. Meydana gelen göçükte kalan 2 işçiden biri hayatını kaybetti.

Sebebi henüz belli değil 

Öğlen saatlerinde Zonguldak'ın Kilimli ilçesine bağlı Gelik beldesinde özel olarak işletilen bir maden ocağında meydana gelen olayda Savaş Onur (31) ile Şenol Zurnalı (42) isimli işçilerin 15 metre altında çalışma yaptıkları biliniyor. Sebebinin henüz belirlenemediği olayda göçük altında kalan işçiler için mesai arkadaşları tarafından kurtarma çalışmaları başlatıldı.

AFAD olay yerinde 

Kalitesiz hazır gıdalar için ilk adım atıldı: Tereyağları artık böyle olacak! Kalitesiz hazır gıdalar için ilk adım atıldı: Tereyağları artık böyle olacak!

İhbar ile birlikte olay yerine AFAD, jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Göçük altında kurtarılan işçilerden Savaş Onur'un  Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.
Şenol Zurnalı(42), bir saat süren kurtarma çalışmalarının ardından ağır yaralı olarak kurtarıldı. Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Zurnalı, Ekiplerin kalp masajı yaparak ambulanstan acil servise ulaştırıldı. Şenol Zurnalı, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Hayatını kaybeden maden işçisi hastane morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor. 

Kaynak: HABER MERKEZİ