İsmail Saymaz’dan Meral Akşener'e yanıt gecikmedi. Külliye'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşmesinin ardından suskunluğunu bozan Meral Akşener, Saymaz'ın açıklamalarını gazetecinin habercilik anlayışından uzak bir dedikodudan ibaret olduğunu söylemişti.  Akşener'in eleştirilerine hedef olmasının ardından Sözcü TV’ye konuşan Saymaz, Akşener Erdoğan’la ne konuşmuş diye araştırırken kendisini İYİ Partili bir milletvekilinin aradığını söyledi.
İki dönemdir milletvekili olan bu kişinin son kurultaya kadar Akşener’e yakın bir isim olduğunu belirten Saymaz, şöyle devam etti:

Tüm Yerel-Sen Genel Örgütlenme Sekreteri Devrim Onur Erdağ: Memura az, işçiye çok Anayasa'ya aykırı! Tüm Yerel-Sen Genel Örgütlenme Sekreteri Devrim Onur Erdağ: Memura az, işçiye çok Anayasa'ya aykırı!

Dahası da var, ben yazmadım...

“O bana dedi ki bir iş adamın Yargıtay’da olan davasıyla ilgili ricada bulundu, görüşme bunun için yapıldı. Bunu anlattıktan sonra dedi ki ‘Emeklerimize yazık.’ dedi.
İkincisi de şu: Meclis’e yakın Cinnah Caddesi’nde ofis tuttuğu bilgisi. Dahası da var, ben yazmadım. Meral Akşener’in evinden oraya eşya taşınıyor. Bu bilgiyi ben ortaya attım ama benden üç gün önce Hande Fırat dedi. Üçüncü bir kaynaktan daha doğrulattım bu arada, o kişi de İYİ Parti yöneticisiydi. Ben bunu ortaya atınca Sözcü TV ekipleri gittiler binaya. Görüntüler var.

O iddialar daha mı hafif?

Meral Hanım’ın Cumhurbaşkanlığı görüşmesinde onlarca iddia ortaya atıldı. Oğluna Paris büyükelçiliği iddiası bundan daha mı hafif? Yahut cumhurbaşkanı yardımcılığı teklifi iddiası benim iddiamdan daha mı değersiz? Cevap vermiyor. Benim gazeteciliğimi sorgulayacağına kendi siyasi geçmişini sorgulasın.”

Muhabir: Bünyamin Dobrucalı