Yolcu uçağı pistten çıkıp patladı: 18 kişi öldü: İşte o görüntüler! Yolcu uçağı pistten çıkıp patladı: 18 kişi öldü: İşte o görüntüler!

Rusya Merkez Bankası, "Stabil Coinler: Kullanımı ve Düzenlenmesi Konusunda Tecrübeler" başlıklı raporunda, stabil coinlerin düzenlenmesinin kapsamlı bir çalışma gerektirdiğini belirtti. Rapor, stabil coinlerin bağımsız bir varlık olarak tanımlanması gerektiğine dikkat çekerken, bu konuda uluslararası alanda yaygın bir tanımın henüz bulunmadığını vurguladı. 

Rusya'da dijital haklar ve dijital para birimlerinin düzenlenmesi hız kazanırken, stabil coinlerin dolaşımına ilişkin kuralları belirleyecek bir mekanizmanın oluşturulması üzerinde duruluyor. Ancak, stabil coinlerin Rusya'da ödeme aracı olarak kullanılması kabul edilmiyor.
Stabil coinler, itibari para, emtia veya diğer kripto paralara bağlı dijital varlıklar olarak tanımlanıyor.
Batılı ülkelerin bankacılık sektörüne yönelik yaptırımları nedeniyle Rusya'da kripto paraların kullanımı son yıllarda yaygınlaşmıştı.

Raporda, "Stabil coinlerin Rusya'da ikamet edenler arasında ödeme aracı olarak kullanılması kabul edilemez. ifadesine yer verildi. Stabil coinler, itibari para, emtia veya diğer kripto paralara bağlı dijital varlıklar olarak tanımlanıyor.

Kaynak: Haber Merkezi