Ankara'ya bayram erken geldi! Büyükşehir Belediyesi 200 bini aşkın kişiye dev ödeme yaptı Ankara'ya bayram erken geldi! Büyükşehir Belediyesi 200 bini aşkın kişiye dev ödeme yaptı

Kurban Bayramı öncesinde, memur ve emekli maaşlarının ödeme takvimi belirsizliğini koruyor. Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) emeklileri genellikle ayın 17'si ile 26'sı arasında maaşlarını alırken, Bağ-Kur emeklileri için bu tarihler 25 ile 28'i arasında değişiyor. Ancak, 15 Haziran'ın Arefe gününe denk gelmesi, memur maaşlarının en geç 14 Haziran'da yatırılmasını beklememize sebep oluyor. Bu durum, Kurban Bayramı'nın tarihlerine yakın olmasıyla birlikte, emekli maaşlarının da erken ödenebileceği beklentisini artırıyor.

Geçmiş yıllarda yapılan düzenlemelerle, resmi tatil veya hafta sonlarına denk gelen ödemelerde bile banka hesaplarına yatırılma uygulaması başlatılmıştı. Bu çerçevede, Haziran ayı Kurban Bayramı'na denk gelen ödemelerin resmi tatil olan 17-18-19-20-21-22-23 Haziran tarihlerinde hesaplara yatırılması bekleniyor. Ancak, konuya dair henüz resmi bir açıklama yapılmadığı için kesin bir bilgi bulunmamaktadır.

Kaynak: HABER MERKEZİ