Kuveyt resmi ajansı KUNA'nın haberine göre, Ahmed Abdullah el-Ahmed es-Sabah liderliğinde 13 bakanın yer aldığı yeni hükümetin kurulduğu Emirlik Kararnamesi ile duyuruldu. Fahd Yusuf Suud es-Sabah, başbakan birinci yardımcısı olarak atandığı gibi aynı zamanda savunma ve içişleri bakanlıklarına getirildi. Abdullah Ali Abdulah el-Yahya ise dışişleri bakanlığı görevine atanmıştır.

Kuveyt'teki Ceride gazetesi, önceki hükümetteki birçok isme yeni kabinede tekrar görev verildiğini belirtirken, 2 kadın bakanın da yer aldığı hükümete 4 yeni ismin daha katıldığını ifade etti.

Yeni Kaledonya'da şiddet patlaması: Macron'un ziyareti öncesi tansiyon yükseliyor Yeni Kaledonya'da şiddet patlaması: Macron'un ziyareti öncesi tansiyon yükseliyor

Kuveyt Emiri Meşal el-Ahmed el-Cabir es-Sabah, 10 Mayıs'ta, meclisin feshedilmesi ve anayasanın bazı maddelerinin 4 yılı aşmamak üzere askıya alınması talimatı vermişti. Bu adımı, ülkenin "dayanılmaz zorluklar ve engellerle" karşı karşıya kaldığını belirterek, ülkenin "kurtarılması ve çıkarlarının güvence altına alınması" amacıyla atılmış zor bir karar olarak nitelendirmişti.

Kuveyt Emiri Sabah, 15 Şubat'ta da meclisi feshetmişti.

Kaynak: TRT HABER