Merkez üssü Manisa'nın Soma ilçesi olan 5,0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem, İzmir başta olmak üzere çevre illerde de hissedildi ve yaklaşık 20 saniye sürdü.

Kandilli Rasathanesi'nin verilerine göre, 25 Haziran 2024 tarihinde saat 01:36:44'te gerçekleşen depremin büyüklüğü 5,0 olarak ölçüldü. Depremin derinliği ise 12,7 km olarak belirlendi.

Depremin ardından Soma ve çevresinde vatandaşlar kısa süreli panik yaşadı. İlk gelen bilgilere göre can ve mal kaybı yaşanmadı. Yetkililer, artçı sarsıntılara karşı vatandaşları tedbirli olmaları konusunda uyardı.

İzmir'de Hissedilen Deprem Anı Kamerada! (1)

Depremle ilgili gelişmeler ve hasar tespit çalışmaları devam ediyor. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ekipleri bölgede incelemelerde bulunuyor.

3,3 Şiddetinde artçı meydana geldi

Manisa'nın Soma ilçesinde meydana gelen 5,0 büyüklüğündeki ana depremin ardından bir artçı sarsıntı daha yaşandı. Kandilli Rasathanesi verilerine göre, 25 Haziran 2024 tarihinde saat 01:43:28'de gerçekleşen artçı depremin büyüklüğü 3,3 olarak kaydedildi. Depremin derinliği ise 12,0 km olarak ölçüldü.

İzmir, Aydın ve Balıkesir gibi çevre illerde de hissedildi

Manisa'nın Soma ilçesinde merkez üssü olan ve 5,0 büyüklüğündeki bir deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgilere göre, deprem saat 01.36'da kaydedildi ve İzmir, Aydın ve Balıkesir gibi çevre illerde de hissedildi. Depremin derinliği 12,7 kilometre olarak belirlendi. Ayrıca depremin ardından, en büyüğü 3,3, en küçüğü ise 1,1 büyüklüğünde olmak üzere 8 artçı sarsıntı meydana geldi.

Deprem anı kamerada

Depremin şiddeti, Soma'da bir eve ait güvenlik kamerasına da yansıdı. Kameralarda, sallantıların etkisiyle kameranın şiddetle hareket ettiği görüldü.

İzmir'de Hissedilen Deprem Anı Kamerada! (2)

Adıyaman'da yaya geçidinde trafik kazası: 5 araç birbirine girdi Adıyaman'da yaya geçidinde trafik kazası: 5 araç birbirine girdi

İzmir'de Hissedilen Deprem Anı Kamerada! (5)

İzmir'de Hissedilen Deprem Anı Kamerada! (4)

Kaynak: HABER MERKEZİ