Merkez üssü Manisa'nın Soma ilçesi olan 5,0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem, İzmir başta olmak üzere çevre illerde de hissedildi ve yaklaşık 20 saniye sürdü.

Kandilli Rasathanesi'nin verilerine göre, 25 Haziran 2024 tarihinde saat 01:36:44'te gerçekleşen depremin büyüklüğü 5,0 olarak ölçüldü. Depremin derinliği ise 12,7 km olarak belirlendi.

Meclis’te yumruklar konuştu… Tokat tekme havada uçuştu Meclis’te yumruklar konuştu… Tokat tekme havada uçuştu

Depremin ardından Soma ve çevresinde vatandaşlar kısa süreli panik yaşadı. İlk gelen bilgilere göre can ve mal kaybı yaşanmadı. Yetkililer, artçı sarsıntılara karşı vatandaşları tedbirli olmaları konusunda uyardı.

Depremle ilgili gelişmeler ve hasar tespit çalışmaları devam ediyor. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ekipleri bölgede incelemelerde bulunuyor.

3,3 Şiddetinde artçı meydana geldi

Manisa'nın Soma ilçesinde meydana gelen 5,0 büyüklüğündeki ana depremin ardından bir artçı sarsıntı daha yaşandı. Kandilli Rasathanesi verilerine göre, 25 Haziran 2024 tarihinde saat 01:43:28'de gerçekleşen artçı depremin büyüklüğü 3,3 olarak kaydedildi. Depremin derinliği ise 12,0 km olarak ölçüldü.

Kaynak: HABER MERKEZİ