Biber kızartırken 1 kaşık üzerine dökün bakın ne oluyor? Birçok kişinin bilmediği yöntem Biber kızartırken 1 kaşık üzerine dökün bakın ne oluyor? Birçok kişinin bilmediği yöntem

Yaz sezonunun gelmesiyle yazlık yerler ilgi görmeye başladı. Antalya ve İzmir de bu yerler açısından oldukça zengin. Bu nedenle İzmir Antalya arası kaç km sorusu sıklıkla araştırılıyor. İzmir’den Antalya’ya seyahat etmek isteyenlerin aklına takılan soruları yanıtladık! İşte detaylar…

İzmir Antalya Arası Kaç km?

Antalya ve İzmir, Türkiye’nin turizm merkezi olan şehirleridir. İki şehir de doğal ve tarihî güzellikleriyle tatilcilerin dikkatini çekiyor. Özellikle yaz aylarında denizi, plajı ve doğasıyla bu iki şehir tatilcilerin odak noktası oluyor. Peki, bu iki şehir arasındaki mesafe ne kadar?

İzmir Antalya arası mesafe, kullanılan yollara göre değişiklik gösteriyor. İzmir’den Antalya’ya üç farklı yoldan gidilebiliyor. Bu yollara göre İzmir Antalya arası kaç km olduğuna bakalım….

İzmir Antalya arasındaki mesafe şu şekildedir:

  • E87 yolu üzerinden 467,3 kilometredir.
  • D585 yolundan 454,3 kilometredir.
  • D300 / E96 yolunu kullananlar için 516,1 kilometredir.

Izmir Antalya Arasi Kac Km 7

İzmir Antalya Arası Kaç Saat Sürüyor?

İzmir Antalya arası kaç km sorusunu yanıtladıktan sonra Antalya İzmir arasındaki mesafenin kaç saat olduğunu belirtelim. Antalya İzmir arasında kara yolunu ve hava yolunu kullanmak mümkün. Bu iki şehir arasındaki yolculuk, tercih edilen yolculuk çeşidine göre değişiyor. Şimdi bu yollara göre İzmir Antalya arasının kaç saat olduğuna bakalım.

İzmir Antalya Arabayla Kaç Saat Sürüyor?

İzmir Antalya arasında seyahat etmek için kara yolu kullanılabilir. Kara yolunu tercih edecek yolcular ise özel araçlarıyla seyahat edebilir. Arabayla seyahat diğer kara yolu araçlarına göre daha hızlı gerçekleşir. İzmir Antalya arası araba yolculuğu gidilen yola göre değişir.

İzmir Antalya arası yolculuk süresi gidilen yollara göre şu şekidedir:

  • E87 yolu: 5 saat 48 dakika
  • D585: 5 saat 58 dakika
  • D300 / E96: 6 saat 56 dakika

Izmir Antalya Arasi Kac Km 4

İzmir Antalya Arası Otobüsle Kaç Saat Sürüyor?

İzmir Antalya arasında otobüsle seyahat, en çok tercih edilen yolculuk çeşididir. İki şehir arasında seyahat eden birçok otobüs firması bulunuyor. Otobüs firmalarının şirket politikalarına göre Antalya ve İzmir arasının ne kadar süreceği farklılık gösteriyor. Yine de bu konuda ortalama bir süre verebiliriz.

İzmir Antalya arası otobüs yolculuğuyla şu kadar sürüyor:

  • İzmir’den Antalya’ya otobüsle yolculuğuyla yaklaşık olarak 7 saatte ulaşabilirsiniz. Tabii bu süre mola saatleri ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir.

İzmir Antalya Arası Uçakla Kaç Saat?

İzmir Antalya arasında seyahat etmek isteyen yolcular uçakla seyahat edebiliyor. Yolcular, uçakla yolculuk ederek hızlı ve konforlu şekilde İzmir’den Antalya’ya varabiliyor. Uçakla seyahat, İzmir Adnan Menderes Havalimanından Antalya Havalimanına doğru gerçekleşiyor.

İzmir Antalya arası uçak yolculuğu süresi şu şekildedir:

  • İzmir Antalya arasındaki mesafeyi uçakla ortalama 1 saat 10 dakikada katedebilirsiniz. Bu süre, hava şartlarına ve rötar ihtimallerine göre değişebiliyor.

İzmir Antalya Arası Tren Var mı?

İzmir Antalya arasında tren yolculuğunun yapılıp yapılmayacağı yolcular tarafından merak ediliyor. İzmir’de tren istasyonu bulunuyor. Ancak Antalya’nın arazi şartlarından ötürü buradan bir yere trenle seyahat etmek mümkün olmuyor.

Bu nedenle Antalya’dan İzmir’e ya da İzmir’den Antalya’ya trenle ulaşmak için Antalya’ya en yakın tren istasyonuna gitmek gerekiyor. Durum böyle olunca İzmir Antalya arasında tren yolculuğu pek tercih edilmiyor.

Izmir Antalya Arasi Kac Km 9

İzmir Antalya Otobüs Bilet Fiyatı

İzmir Antalya arasında en çok kullanılan yolculuk çeşidinin otobüs yolculuğu olduğunu belirtmiştik. Otobüs yolculuğu uçak yolculuğuna göre daha ekonomik durumda. Ayrıca otobüs firmalarının verdiği servis hizmetleriyle ulaşmak istediğiniz yere kolay şekilde varabiliyorsunuz.

İzmir Antalya arasında seyahat eden birçok otobüs firması bulunuyor. Bu iki şehir arasındaki otobüs fiyatları da firmaların fiyat politikalarına göre değişiklik gösteriyor. Gelin birlikte İzmir Antalya otobüs fiyatlarının ortalamalarına bakalım.

İzmir Antalya otobüs bileti fiyatları şu şekildedir:

  • İzmir’den Antalya’ya otobüsle yolculuk etmek isteyen kişiler 379,00 TL – 610,00 TL arasında bir otobüs bileti ücreti ödüyor

Kaynak: haber merkezi