SONDAKİKA : Marmaris açıklarında 4,7 büyüklüğünde deprem! SONDAKİKA : Marmaris açıklarında 4,7 büyüklüğünde deprem!

Depremzedelere kötü haber AFAD'dan geldi. Kurumun kiracı depremzedelere gönderdiği mesajda, depremlerde oturdukları evleri yıkılan, orta hasar veya ağır hasar alan kiracılara yatırılan kira yardımı haziran ayı sonunda kesilecek.

AFAD tarafından gönderilen mesaj şu şekilde:

"Orta hasar ve üzerinde hasarlı olduğu tespit edilen konutlarda ikamet eden kiracı ailelerimizin kira destek ödemelerine Nisan 2023 tarihinde başlamıştık. 12 ay ödemesi planlanan kiracılara destek ödemelerinin 15'inci ve Sonuncusunu haziran ayında yaparak tamamlayacağız" denildi.

Veli Ağbaba'dan karara tepki: 'AFAD duyurdu'

Veli Ağbaba'dan karara tepki: 'AFAD duyurdu'

AFAD'ın depremzedelere gönderdiği mesaja CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba'dan, tepki geldi. 'AFAD duyurdu' şeklinde tepki gösteren Ağbaba, şu ifadeleri kullandı:

“AFAD duyurdu! Depremzede kiracılara bir kez daha üvey evlat muamelesi yapıldı. Orta hasar ve ağır hasarlı binalarda oturan kiracılara ödenen kira yardımı bu ay sona eriyor. Ev sahiplerinin kira yardımları devam edecek, kiracıların yardımı kesilecek. Oturdukları evleri yıkılan veya ev sahipleri tarafından evlerinden çıkarılan kiracılara yapılan muamele kabul edilemez. Kiracılar,#deprem sonrası zaten en az 5 kat artan kiraları, kira yardımı almadan nasıl ödeyecekler? Devlet depremzedeler arasında ayrım yapmamalı, bu yanlış uygulamadan derhal vazgeçilmelidir” 

Kaynak: HABER MERKEZİ