Buca Metrosu inşaatı nedeniyle yer değiştiren Şirinyer Pazarı esnafının yaşadığı kura çekimi sorunu çözüldü. AK Parti ce CHP cephesi bu konu yüzünden birbirlerine düşmüşlerdi. Kura çekimi sırasında çıkan kavga yüzünden, pazar iki haftadır yoktu. İzmir Pazarcılar Odası Başkanı Hamdin Erişen, sorunun çözüldüğünü ve pazarın 14 Temmuz Pazar günü yeni yerinde kurulacağını duyurdu.

Kura Çekimi Tamamlandı, Pazar Yeni Yerinde

Kura Çekimi Tamamlandı, Pazar Yeni Yerinde

Buca Belediyesi ve İzmir Pazarcılar Esnaf Odası'nın girişimleriyle Şirinyer Düğün Salonu'nda sorunsuz bir şekilde kura çekimi gerçekleştirildi. Pazarcılar, 14 Temmuz Pazar günü itibarıyla yeni yerlerinde tezgahlarını açmış olacaklar. 

Alt Yapı Sorunları Devam Ediyor

Pazarcılar, yeni pazar yerindeki bazı alt yapı sorunlarının çözümü için Buca Belediye Başkanı Görkem Duman'dan söz aldıklarını ve bu sorunların çözülmesini beklediklerini belirtti.

Aydınlılar dikkat| 26 Temmuz Cuma günü elektrik kesintisi var! Aydınlılar dikkat| 26 Temmuz Cuma günü elektrik kesintisi var!

''Hayırlısı Olsun!''

İzmir Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Hamdin Erişen, pazarın yeni yerinin belirlenmesinin ardından açıklamalarda bulundu. Erişen, yeni pazar yerinin herkese hayırlı olmasını ve herkesin mutlu olduğunu dile getirdi. Hamdin Erişen, açıklamasının devamında bazı sıkıntıların olduğunu ve bunların da en kısa zamanda çözülmesi için ellerinden geleni yapacaklarını ifadelerine ekledi. 

Muhabir: Osman Günden