31 Mart'a sayılı günler kala CHP lideri Özgür Özel'in İzmir programına önce İYİ Parti'den toplu katılım töreni konulmuş ardından parti içinde yükselen eleştiriler nedeniyle programdan katılım töreni çıkartılmıştı. İYİ Parti'den katılımı örgütleyen kişi olarak öne çıkan iş insanı Öztürk Keskin'in Bahçelievler katliamı sanığı Haluk Kırcı'yla samimi fotoğraflarının ortaya çıkması, katılım töreninin iptalinde en önemli gerekçe olmuştu. Özgür Özel ve Öztürk Keskin buluşması bu kez CHP Genel Merkezi'nde gerçekleşti. CHP Parti Sözcüsü Deniz Yücel'in organize ettiği buluşmaya dair fotoğrafları Yücel, 'İş ve siyaset insanı, kıymetli dostlarım Öztürk Keskin ve Kürşad Cebeci ile birlikte Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel'i TBMM'deki makamında ziyaret ettik' sözleriyle duyurdu.

Öztürk Keskin İYİ Parti'de Müsavat Dervişoğlu'yla ters düşmüştü...

Sinan Bezircilioğlu'nun il başkanı seçildiği kongrenin en etkili aktörleri arasında yer alan Öztürk Keskin, Bezircilioğlu'nun Ümit Özlale'nin baskısıyla görevden alınmasının ardından parti içinde ipleri koparma noktasına gelmişti. Müsavat Dervişoğlu'yla da ters düşen Öztürk Keskin'in seçim döneminde İYİ Parti'de birlikte siyaset yaptığı yaklaşık bin 500 arkadaşıyla CHP'ye geçmesi gündeme gelmişti. 

7 TİP'li öğrenci katledilmişti...

Öztürk Keskin'in 80 öncesinin simge olaylarından olan 7 TİP'li öğrencinin katledildiği Bahçelievler katliamının sanığı Haluk Kırcı'yla olan dostluğunu gösteren fotoğraf kareleri CHP içinde tartışma yaratmış, katılım töreni olursa protesto ederiz restlerinin gelmesinin ardından İYİ Parti'den katılım töreni iptal edilmişti. 'Siyasi geçmişimi inkar etmem. Haluk Kırcı'yla öyle iddia edildiği gibi bir dostluğum yok. Denk geldiğind fotoğraf çektirmişiz sadece' mesajı veren Öztürk Keskin'in zon ziyareti, CHP'ye katılım konusunda önümüzdeki günlerde sıcak gelişmelerin olabileceği sinyallerini veriyor.

Ryanair uçağında şok görüntüler: Kırık camlar yolcuları dehşete düşürdü! Ryanair uçağında şok görüntüler: Kırık camlar yolcuları dehşete düşürdü!


 

Muhabir: Bünyamin Dobrucalı