KalDer 24. Mükemmelliği Arayış Sempozyumu başlıyor; Tema: "Raf Ömrü" KalDer 24. Mükemmelliği Arayış Sempozyumu başlıyor; Tema: "Raf Ömrü"

Bankacılık endeksi yüzde 1,86, holding endeksi ise yüzde 1,55 değer kaybetti.

Tüm sektör endeksleri gerilerken, en fazla kaybı yüzde 5,29 ile orman kağıt basım sektörü yaşadı.

Bugün açıklanan verilere göre, Türkiye'nin mart ayındaki cari işlemler hesabı 4 milyar 544 milyon dolar açık verirken, altın ve enerji hariç cari işlemler hesabında 782 milyon dolarlık fazla oluştu. Yıllıklandırılmış cari açık ise mart ayında 31,2 milyar dolara gerileyerek, Mayıs 2023'ten bu yana yıllıklandırılmış cari açıktaki iyileşme 25,8 milyar dolara ulaştı.

yatırımcılar temkinli...

Küresel piyasalarda, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) gelecek politikalarına ilişkin belirsizlikler nedeniyle yatırımcılar temkinli bir duruş sergiliyor. Özellikle çarşamba günü ABD'de açıklanacak olan enflasyon verilerinin piyasalarda oynaklığı artırması bekleniyor.

Analistler, yarın yurt içinde veri akışının sakin olacağını, ancak yurt dışında Fed Başkanı Jerome Powell'ın açıklamaları ile birlikte ABD'de Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) ve Almanya'da enflasyon ve ZEW endekslerinin takip edileceğini belirtiyor. Teknik açıdan bakıldığında, BIST 100 endeksinde 10.000 puanın destek, 10.300 ve 10.400 seviyelerinin ise direnç konumunda olduğu ifade ediliyor.

Kaynak: Haber Merkezi