Tüm Yerel Sen, İzmir ilindeki faaliyetlerini etkin bir şekilde sürdürme hedefiyle, çalışanların haklarını ve çıkarlarını savunmak için bir günlük iş bırakma eylemi kararı aldı. Sendika yetkilileri , bu kararın, çalışanların taleplerinin karşılanması ve toplu sözleşmede yaşanan aksaklıklarla alakalı olarak alındığı belirtiliyor.

Son dakika: Benzine zam mı, indirim mi? 24 Mayıs akaryakıt fiyatları Son dakika: Benzine zam mı, indirim mi? 24 Mayıs akaryakıt fiyatları

Tüm Yerel Sen iş bırakıyor!

Tüm Yerel Sen iş bırakıyor!

Genel Başkan Mücahit Dede ve Genel Sekreter Savaş Çerkez'in imzasıyla yayınlanan bildiride, "Merkez Yönetim Kurulumuzun 15.05.2024 tarih ve 1641 sayılı kararı gereğince; Izmir ili genelinde bulunan iş yerlerinde üyelerimizin yaşadığı "Toplu İş Sözleşmesinin getirdiği haklardan yararlanamama, memur maaş ve ödeneklerinin düzenli yatırılmaması nedeni ve Sendikal Faaliyette Bulunma Özgürlüğü gereğince," üyelerimizin seslerini duyurabilmesi, taleplerini idareye ulaştırabilmesi, kamuoyunda farkındalık oluşturabilmesi adına, Izmir ili genelinde 17.05.2024 tarihinde 1 günlük iş bırakılmasına ve basın açıklaması yapılmasına oybirliğiyle karar verilmiştir." ifadelerine yer verildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ