Bayraklı İlçe Emniyet Müdürlüğü Devriye Ekipler Amirliği'nin gerçekleştirdiği uygulamalar, ilçede huzur ve güvenliğin sağlanması amacıyla bir dizi noktada icra edildi. Uygulama sırasında şüpheli bir kişi durdurulduğunda, yapılan Genel 8+ Bilgi Tarama (GBT) sorgusu sonucunda, cinayetten aranan ve kesinleşmiş 34 yıl hapis cezası bulunan Ö.G. olduğu belirlendi. Polis tarafından gözaltına alınan Ö.G., emniyetteki işlemlerinin ardından cezaevine teslim edildi. Diğer bir uygulamada ise, polis, çok sayıda hırsızlık dosyası bulunan H.T.'yi yakaladı. H.T.'nin 9 yıl 6 ay hapis cezası bulunduğu tespit edilerek işlemleri tamamlandıktan sonra cezaevine sevk edildi.

İstanbul'da yürek burkan olay: Genç kadın, sevgilisinin evinin önünde başından vurulmuş halde bulundu! İstanbul'da yürek burkan olay: Genç kadın, sevgilisinin evinin önünde başından vurulmuş halde bulundu!

Birçok silah ele geçirildi!

Aynı zamanda, ilçede L.G. adlı bir şüpheli, iddiaya göre eski sevgilisiyle iş yeri önünde tartıştıktan sonra tabanca ile çevreye rastgele ateş etti. Olay yerine yakın olan Bayraklı İlçe Emniyet Müdürlüğü Devriye Ekipler Amirliği ekipleri, şüpheliyi ruhsatsız tabancasıyla yakaladı. Farklı bölgelerde yapılan uygulama ve denetimlerde ise A.N. ve M.A.B. adlı kişilerde ruhsatsız tabanca ve pompalı tüfekler bulundu ve şüpheliler gözaltına alındı.

Kaynak: DHA