Türk Kadın Hareketi Güzelbahçe Temsilcisi Mesude Öney, üyeler, Gülten Güler, Güler Bilgen, Nuriye Çelik ve Hülya Karaca ile birlikte çeşitli semtlerde daha önce tespit edilen yaşlıları evlerinde ziyaret ederek, saygı ve hürmet dileklerini iletti, hatırlarını sordu. 90 yaşın üzerindeki asırlık çınarlara moral verdi. 

THY'den "Tohum Topu" projesine destek THY'den "Tohum Topu" projesine destek

Ziyaretlerde, yaşlıların toplumun yaşayan hafızası ve bereketin anahtarı olduğunu dile getiren Mesude Öney, bu projeyle bilge çınarlara karşı bir ilgi ve hatırlatma oluşturmaya çalıştıklarını, onların kendilerini değerli hissetmelerini amaçladıklarını söyledi.

'Yaşlılarımız bizim baş tacımızdır'

Öney, “Yaşlılarımız bizim baş tacımızdır. Onların tecrübe ve bilgilerinden yararlanmak, onlara saygı ve sevgi göstermek, gönüllerine dokunmak hepimizin görevidir. Türk Kadın Hareketi olarak başlattığımız proje kapsamında, onları sık sık ziyaret edecek ve yanlarında olacağız. Bu arada ihtiyaçlarını da tespit ederek, destek olacağız. Unutmayalım ki, bizler de o yaşlara geleceğiz. Büyüklerimize nasıl davranırsak, çocuklarımız da bizlere aynı şekilde davranır” dedi.

Sosyal yaşamın içine girmeleri sağlanacak

Sosyal yaşamın içine girmeleri sağlanacak

Öney, asırlık çınarların, istedikleri takdirde, evlerinin dışına çıkararak, sosyal yaşamın içine girmelerini de sağlayacaklarını belirterek, “Ziyaretler sırasında kıymetli büyüklerimizin kaliteli vakit geçirmesini sağlayacağız. Kendisinin isteği doğrultusunda etkinliklere, gezilere katılmalarını sağlayacağız” dedi. 

Anılarını anlatan, ziyaretten duydukları memnuniyeti gözyaşlarıyla ifade eden yaşlılar ise, kadın ziyaretçilere teşekkür ederek, “Bizleri unutmadığınız için çok mutlu olduk. Sizleri evimizde ağırlamaktan onur duyduk. Yaptığınız bu anlamlı ziyaretten dolayı sizlere minnettarız. Allah sizden razı olsun.” diye konuştular.

Bilge çınarlara uzun ve sağlıklı bir ömür dileyen Türk Kadın Hareketi temsilcileri, çiçek vererek, anı fotoğrafı çektirdi. 
 

Kaynak: HABER MERKEZİ