Filmin konusu resmi olarak açıklanmasa da, bazı söylentiler Shrek ve Fiona'nın Far Far Away krallığında yaşadıkları zorlukları ve yeni bir kötü karakterle yüzleşmelerini konu alacağını  gösteriyor.

Ayrıca, filmin Eşek'e odaklanan bir yan filmin önünü açacağı da düşünülüyor.

Shrek 5 için vizyon tarihi: 1 Temmuz 2026

Shrek 5 için vizyon tarihi 1 Temmuz 2026 olarak verildi. 4 filmden oluşan seride bir ogre olan Shrek ve prenses Fiona'nın hikayesini anlatan, animasyon filmlerden oluşan bir seridir. 2001 yılında başlayan seri, 4 filmden oluşmaktadır ve her filmde Shrek ve Fiona, farklı maceralar yaşayarak sevgi, dostluk ve cesaret gibi temaları işler. İlk filmin 2001 yılında vizyona girmesi ile birlikte animasyon severler tarafından oldukça ilgi ile takip edilmiştir. Shrek filmlerinin serileri ve konuları şu şekilde:


Serinin ilk filmi Shrek (2001):

Shrek, bataklığında mutlu bir şekilde yaşayan bir ogredır. Lord Farquaad, tüm masal canlılarını Far Far Away krallığından kovmaktadır. Fiona'yı kurtarmak için bir kahraman arayan Farquaad, Shrek'e bu görevi verir. Eşek ile birlikte yola çıkan Shrek, Fiona'yı ejderhadan kurtarır. Fakat Fiona, bir lanet yüzünden her gece bir ogreye dönüşmektedir. Shrek ve Fiona aşık olurlar ve Lord Farquaad'a karşı birlikte savaşırlar. Film, farklı olmanın güzelliği ve sevginin her şeyi yenebileceği mesajını verir.

"Kim Milyoner Olmak İster" yarışmacısı susmak bilmedi: Kenan İmirzalıoğlu sonunda patladı! "Kim Milyoner Olmak İster" yarışmacısı susmak bilmedi: Kenan İmirzalıoğlu sonunda patladı!

Serinin ikinci filmi Shrek 2 (2004):

Shrek ve Fiona evlenirler ve balayına çıkarlar. Fiona'nın anne babasıyla tanışmak zorunda kalırlar. Fiona'nın babası Kral Harold, Shrek'i sevmez ve onu ortadan kaldırmaya çalışır. Peri Vaftiz Annesi'nin de yardımıyla Shrek ve Fiona, Kral Harold'u ve Kraliçe Lillian'ı ikna ederler. Film, ailenin önemi ve önyargıların yıkılmasına dair mesajlar verir.

Serinin üçüncü filmi Shrek Üçüncü (2007):

Shrek ve Fiona, bir kral ve kraliçe olmak üzere krallığa geri dönerler. Fakat Shrek, kraliyet hayatına uyum sağlayamaz.
Arthur adında bir prens, krallığı ele geçirmek için planlar yapar. Shrek, Eşek ve Çizmeli Kedi ile birlikte Arthur'u durdurmak için yola çıkarlar. Film, baba olma sorumluluğu ve gücün sorumlu bir şekilde kullanımı üzerine mesajlar verir. 

Serinin dördüncü filmi Shrek Sonsuza Dek Mutlu (2010):

Shrek, babalık görevinden bunalır ve eski hayatını özler. Rumpelstiltskin ile bir anlaşma yapar ve geçmişine döner. Fakat her şey değiştiğini ve Fiona'yı tanımadığını fark eder. Gerçek sevginin her şeyi yenebileceğini anlayan Shrek, Fiona'yı geri kazanmak için mücadele eder. Film, gerçek sevginin gücü ve ailenin önemi üzerine mesajlar verir. Shrek film serisi, eğlenceli ve duygusal hikayeleriyle her yaştan izleyiciyi büyülemeye devam ediyor. 

Kaynak: HABER MERKEZİ