Rize'de direksiyon hakimiyetini kaybeden araç yamaçtan yuvarlandı: 1’i ağır 4 yaralı! Rize'de direksiyon hakimiyetini kaybeden araç yamaçtan yuvarlandı: 1’i ağır 4 yaralı!

Evlerinde arama yapıldı, ifadeleri alınacak

İstanbul'da, Ayhan Bora Kaplan suç örgütü soruşturması kapsamında görevden alınan üç polis müdürü gözaltına alındı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne yönelik iddialarda adı geçen ve görevden uzaklaştırılan 3 polis hakkında resen soruşturma başlatmıştı. Bu soruşturma kapsamında bugün 3 polis gözaltına alındı.

Suç örgütüne bağlılık iddiasıyla soruşturma

Suç örgütüne bağlılık iddiasıyla soruşturma

Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde görevli 3 kamu görevlisi, Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne yönelik iddialarda yer almaları nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından resen soruşturma altına alındı. Bu soruşturma, 61 sanığın yargılandığı Ayhan Bora Kaplan suç örgütü davasının bir parçası olarak yürütülüyor.

Soruşturmanın nedeni
Suç örgütünün faaliyetlerine iştirak ettikleri veya göz yumdukları şüphesiyle 3 kamu görevlisi hakkında soruşturma başlatıldı. Bu iddialar, davanın delil ve bulguları ışığında ortaya atıldı.

Ankara Emniyet Müdür Yardımcılığı'nda görevli bazı üst düzey yetkililerin ve bir gizli tanığın evlerinde, dün gece savcılık talimatıyla arama yapıldı.
Görevden uzaklaştırılan Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Çelik, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Kerem Öner ve yardımcısı Şevket Demircan ile gizli tanık Serdar Sertçelik gözaltına alındı

KISITLAMA KARARI ALINDI 
Şüpheli üç emniyet görevlisi hakkında "suç işlemek için anlaşmak", "adil yargılamayı ve tanığı etkilemeye teşebbüs", "görevi kötüye kullanma" ve "suçluyu kayırma" suçlarından devam eden soruşturmada, şüphelilerin ikametlerinde dün gece dijital materyallere el konulması amacıyla arama yapılmıştı. Ayrıca soruşturma hakkında kısıtlama kararı alındı. 

Firari sanık Serdar Sertçelik'in yurt dışına yasa dışı yollar ile kaçmasında ihmali olan tüm kamu görevlileri hakkında da soruşturmanın devam ettiği kaydedildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ