Teröristin Suriye ve Irak'ın kuzeyinde dokuz askerimizin şehit edildiği saldırılara bizzat katıldığı tespit edildi. Bu saldırılarda kullanılan patlayıcıların da Berfin kod adlı terörist tarafından hazırlandığı öğrenildi.

Berfin kod adlı teröristin, PKK'nın kadın suikastçı timlerinin en tehlikelilerinden biri olduğu ve uzun süredir arandığı belirtildi.

Bu operasyon, PKK'nın bölgedeki suikast eylemlerine büyük bir darbe vurdu. Güvenlik güçlerimiz bölgede terörle mücadeleyi kararlılıkla sürdürüyor.

PKK'nın korkunç suikastçısı terörist etkisiz hale getirildi!

Hava Harekâtında PKK'nın Keskin Nişancı Suikastçısı Etkisiz Hale Getirildi!

Aydın Devlet Hastanesi'nde yangın paniği Aydın Devlet Hastanesi'nde yangın paniği

Zap Çayı'nda terör örgütü PKK'ya ait İHA ve SİHA'ların görüntü almasından kaçmaya çalışan 3 kadın terörist, SİHA tarafından gerçekleştirilen nokta hava harekâtında etkisiz hale getirildi.

Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin, PKK'nın 8 yıldan beri Suriye ve Irak'ta silahlı kadın yapılanması içinde sözde hareketli tim özel güç suikast sorumlusu Suriye uyruklu Rima Abdullah olduğu belirlendi.

Rima Abdullah'ın terör örgütünün en tehlikeli keskin nişancılarından biri olduğu ve uzun süredir arandığı da öğrenildi.

IRAK'TA 5 ASKERİMİZİ ŞEHİT ETMİŞTİ

Tedavi edildikten sonra bu kez TSK’nın Barış Pınarı Harekât bölgesi olan Şanlıurfa’nın Ceylanpınar İlçesi karşısındaki Resulayn ile Akçakale ilçesi karşısındaki Tel Abyad ve Ayn İsa bölgelerinde Mehmetçiğe karşı çok sayıda silahlı ve bombalı saldırılarda yer aldığı bildirildi.

Teröristin son 4 yıldan beri Irak’ın kuzeyindeki Gara Dağı ile Metina, Hakurk bölgelerinde terörist faaliyetlerde bulunduktan sonra Pençe Kilit Harekâtı bölgesine keskin nişancı olarak gönderildiği bildirildi. Kadın teröristin Pençe Kilit harekâtı bölgesinde ikisi Piyade sözleşmeli er, üçü Piyade Uzman Çavuş beş askerimizin farklı tarihlerde üs bölgesine sızma girişimiyle şehit edildiği saldırılarda bizzat yer aldığı tespit edildi.

Teröristin öldürüldüğü operasyonda yanında uzun menzilli keskin nişancı suikast silahı olan 1 adet Dragunov Rus menşeli silah ile 2 el bombası da ele geçirildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ