Nihal Candan dolandırıcılık ve kara para aklama suçlarından tutuklu olarak yargılanırken, sağlık sorunları gerekçesiyle 5 buçuk ay kaldığı cezaevinden geçtiğimiz günlerde tahliye edilmişti. Koğuş arkadaşı olduğu bilinen Seçil Erzan hakkında konuşan Nihal Candan, "Masum olduğunu düşüyorum" dedi.

Candan, koğuş arkadaşı Seçil Erzan'ı anlattı 

Sosyal medya fenomeni Nihal Candan sağlık sorunları nedeniyle geçtiğimiz günlerde tahliye edilmişti. Katıldığı bir YouTube kanalında cezaevi günlerini ve toplam 21 kişiyi dolandırdıkları iddiasıyla tutuklanan eski banka müdürü Seçil Erzan’ı anlattı.

'Sürekli ölüm korkusu yaşıyordu' 

'Sürekli ölüm korkusu yaşıyordu' 

'Sürekli ölüm korkusu yaşıyordu'Nihal Candan cezaevinde Erzan ile vakit geçirmek istemediğini dile getirirken, “O içeri bizden 7 ay önce girmiş. Açıkçası onunla çok kalmak istemiyordum çünkü karşımızda sürekli panik halinde, savaş modunda, ölüm korkusu yaşayan birisi olması kardeşim Bahar’la bize iyi gelmeyeceği için.” dedi.

'Masum olduğunu düşünüyorum'

Nihal Candan, Erzan'ın masum olduğunu düşündüğünü söylerken şu ifadeleri kullandı: 'Biz 5 dakika dizi izlerken o an nerede olduğumuzu unutuyorduk ama o öyle değildi. Sürekli bir çalışması gereken dosya varmış gibiydi. Bir süre A4 kağıdıyla uyanmak bana hiç iyi gelmemişti. Masum olduğunu düşünüyorum onun. Söylenilen kadar değildir. En fazla mesleğinde bir şeyleri kapatmak için hata yapmış ya da bir üst yönetime söylememiştir yani” 

Kim Milyoner Olmak İster'de soruldu: II. Viyana Kuşatması hangi padişah döneminde gerçekleşmiştir? Kim Milyoner Olmak İster'de soruldu: II. Viyana Kuşatması hangi padişah döneminde gerçekleşmiştir?

'Onun işi daha zordu'

Nihal Candan'a “Seçil Erzan sizinle aynı koğuşta kalmaktan mutlu muydu?” sorusuna: 'Onun işi daha zordu, iki deli. Deli derken bu kızlar cezaevinde gibi davranmıyor; kilo, saç cilt bakımı konuşuyorlar. Bu beyni oyalamak gerekiyordu.' yanıtını verdi.
 

Kaynak: HABER MERKEZİ