Başkent siyasetinin ana gündem maddelerinden biri olmayı sürdüren Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la buluşmasının ardından ilk kez açıklamalarda bulundu. Görüşme sonrası Akşener adına ona yakın olan isimlerin açıklamaları gündeme gelmiş, ancak Meral Akşener suskun kalmayı tercih etmişti.

İsmail Saymaz'ı hedef aldı...

Meral Akşener X hesabundan yaptığı paylaşımda kendisini 'bir iş insanının Yargıtay'daki sorununu çözmek için Erdoğan'la görüştü' diyen gazeteci İsmail Saymaz'ı yalan haber yapmakla suçladı. İsmail Saymaz, Akşener’in ofis açtığını ve Erdoğan’la ‘bir işadamının Yargıtay’daki davasını çözmek‘ için görüştüğünü öne sürmüştü.
Her iki iddiayı da yalanlayan Akşener, şunları kaydetti:
“Bugüne kadar herhangi bir iş insanı veya başka bir kişi adına, yargıya intikal etmiş bir konuda hiç kimseden açık veya örtülü hiçbir talebim olmamıştır. İsmail Saymaz’ın bu gerçek dışı iddiası sadece şahsımı değil, aynı zamanda bağımsız Türk mahkemelerini ve sayın cumhurbaşkanını da zan altında bırakmaktadır.”

Utku Gümrükçü'den cevap var: ''Onur Emrah Yıldız'ın yanlış bilgilendirildiği inancındayım!'' Utku Gümrükçü'den cevap var: ''Onur Emrah Yıldız'ın yanlış bilgilendirildiği inancındayım!''

İşte Meral Akşener'in paylaşımı...

Muhabir: Bünyamin Dobrucalı