BÜNYAMİN DOBRUCALI /  İstanbul, Ankara ve Aydın konusunda tavrını netleştirip İzmir konusunu sürüncemede bırakan CHP’de herkesin kafasındaki soru ‘Tunç Soyer dönemi kapanıyor mu?’ İzmir kamuoyunda oluşan genel kanaat kuşkusuz ‘çanların Tunç Soyer için çaldığı’ yönünde. Üç dönem devam eden Aziz Kocaoğlu başkanlığının ardından Tunç Soyer’in tek dönemlik başkanlık riski tam anlamıyla rafa kalkmış değil. Ancak Genel Merkez’de esmeye başlayan hava da Tunç Soyer için ‘geçmiş olsun, bu iş çoktan bitti’ havasının hiç de geçerli olmadığını gösteriyor.

Deniz Yücel etkili oldu…

Geçtiğimiz hafta CHP Sözcüsü Deniz Yücel’in ‘Tunç Soyer yol arkadaşımız’ açıklamasının yeni esmeye başlayan havanın göstergesi olduğu belirtiliyor. CHP Kurultayı sonrası Genel Başkan olarak Manisa’ya geçmek için ilk kez geldiği İzmir’de aracına Tunç Soyer yerine Cemil Tugay’ı almayı tercih eden Özgür Özel’in Tunç Soyer konusunda hala kafasının karışık olduğu dile getiriliyor. Geçtiğimiz perşembeye kadar şansı yüzde 20’lerde olarak değerlendirilen Tunç Soyer’in özellikle Deniz Yücel’in açıklamaları ve Yücel dışında 6 milletvekilinin daha Tunç Soyer’le devam edelim yönünde tavır alması ibrenin yeniden Soyer’e dönmesine neden olduğu da dikkat çekilen konular arasında. Soyer’in şansının bugün itibarıyla yüzde 50’lere yükseldiği konuşuluyor.

Özgür Özel’in kafasında başka, Ekrem İmamoğlu’nun kafasında başka isim var…

Adayımızı anketlerle belirleyeceğiz yönündeki tavır zaman kazanma amacını taşıyor. Ön seçim sandığı konulsa büyükşehirin olanaklarıyla Tunç Soyer’in sandıktan birinci çıkma ihtimali olduğu için kamuoyunda oluşacak belirsizliği ‘anket’ yöntemiyle aşılması hedefleniyor. İzmir için Ekrem İmamoğlu’nun kafasında bir isim, Özgür Özel’in kafasında başka bir isim olduğu ve bu ismin de kesinlikle Tunç Soyer olmadığı dile getiriliyor. Canan Kaftancıoğlu’na yakın bir siyaset izleyen Tunç Soyer’e İmamoğlu kanadı Kaftancıoğlu yüzünden, Özgür Özel kanadı da Büyükşehirin çok kötü yönetildiğine dair İzmir’den değişik kaynaklardan gelen raporlar nedeniyle soğuk bakıldığına dikkat çekiliyor.

Buğra Gökçe de Filiz Ceritoğlu Sengel de zor…

Tunç Soyer’in yerine ismi dolaşıma giren Buğra Gökçe isminin de Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’in de adaylık şansının zannedildiği kadar çok olmadığına dikkat çekiliyor.

Özgür Çağlar Akova Konak Meclis üyeliği için kolları sıvadı Özgür Çağlar Akova Konak Meclis üyeliği için kolları sıvadı