Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu’nun belediyedeki kadrolaşmasında İYİ Parti ağırlığı her geçen gün artıyor. Göreve geldiğinden bu yana yaptığı müdür atamalarıyla en çok konuşulan başkanlar arasında yer alan Başkan Mutlu, belediyenin iştiraki MERBEL A.Ş’ de İYİ Partili isimleri görevlendirmeyi sürdürüyor.

Göreve gelir gelmez genel müdürlük koltuğunu 2018 yılında İYİ Parti İl Başkanlığı görevine gelen ve yerel seçim öncesi sessiz sedası partisine veda eden Koray Ükünç’e veren Başkan Mutlu, şirketin hukuk işlerini de bir dönem Konak Belediyesi’nde AK Parti meclis üyeliği yapan 2012 yılında da Meral Akşener’in taktığı rozetle İYİ Partili olan Aykut Yenice’nin avukat oğlu İsmet Yenice’ye teslim etti.

12 ay yaşayan kent Akarca'nın köstebek yuvasına dönen yolları isyan ettirdi! 12 ay yaşayan kent Akarca'nın köstebek yuvasına dönen yolları isyan ettirdi!

Bir dönem Lokantacılar Odası Başkanlığı da yapan İYİ Partili Aykut Yenice’nin CHP’den meclis üyesi adayı olan ancak listeye giremeyen oğlu Avukat İsmet Can Yenice’nin seçim kampanyası sürecinde Başkan Nilüfer Mutlu ile çalıştığı, seçimin kazanılmasının ardından da şirketin işlerinin kendisine teslim edildiği belirtildi. Bu arada İsmet Yenice’nin Konak Belediyesi ile yaptığı protokolün iptali nedeniyle sorun yaşayan İzmir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği yönetimi tarafında, Başkan Mutlu ile gerçekleşen görüşmelere katıldığı öğrenildi.

Aykut Yenice ve avukat oğlu İsmet Yenice

Konak Belediyesi’nde İYİ Parti ağırlığını seçim kampanyasında Başkan Nilüfer Çınarlı Mutlu’ya destek veren İYİ Parti’nin kurucu üyeleri arasında yer alan 2019 seçimlerinde CHP ile yapılan ittifak sonrası Tunç Soyer tarafından İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İZDOĞA şirketinin genel müdürlüğüne getirilen, 2023 seçimlerinde İYİ Parti’den İstanbul milletvekili seçilen Ahmet Ersagun Yücel’in etkili olduğu öne sürüldü.

Başkan Mutlu’nun İYİ Partili isimlerin atamasının Yücel’in isteğiyle yaptığı iddia edilirken, CHP’li bazı meclis üyelerinin bu durumdan rahatsız olduğu belirtildi.

Muhabir: Tunay Afyon