Millet Bahçeleri'nde çalışmalar durduruldu mu? TOKİ'den açıklama bekleniyor! Millet Bahçeleri'nde çalışmalar durduruldu mu? TOKİ'den açıklama bekleniyor!

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin il belediye başkanlarıyla CHP Genel Merkezi'ndeki toplantının ardından İYİ Parti'yi ziyaret etti. Özel ve İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, İYİ Parti Genel Merkezi'ndeki görüşme sonrası ortak açıklama yaptı. Özel'in, ortak açıklama sırasında "Temel mottomuz muhalefete muhalefet etmemek" ifadesi de dikkat çekti. 

Samimiyet testine ihtiyacımız yok...


Müsavat Dervişoğlu ise "Geride bıraktığımız günlerde yapılan çalışmalarda da birbirimize karşı bir samimiyet testine ihtiyaç duymadığımızı sizlerin de bilmesini istiyorum. CHP ile İYİ Parti'nin geçmişe dönük birçok ortak çalışmalar gerçekleştirdiği kamuoyunun da malumudur. Ne zaman Türkiye'nin önemli bir problemi kamuoyunun gündemine gelse hayata baktığımız pencere genellikle CHP ile ve onun muhterem genel başkanıyla aynı pencere oluyor. Duyarlılıklarımızı muhafaza edeceğiz, farklılıklarımızı muhafaza edeceğiz ve ülkemize hizmet yolculuğumuzu da diğer siyasi partilerle olduğu gibi CHP ile de sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

Müsavat Dervişoğlu ve Özgür Özel arasında basına kapalı bölümde yaşananlara ilişkin detayları ise gazeteci Sevilay Yılman kulis bilgisi olarak paylaştı. Yılman, Dervişoğlu'nun yenşi anayasa konusundaki teklifine Özel'in soğuk baktığını iddia etti.


İşte Sevilay Yılman'ın paylaşımı...

İşte Sevilay Yılman'ın paylaşımı...
CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in bugün ziyaret ettiği İYİ Parti’de yapılan sohbette Müsavat Dervişoğlu Anayasa değişikliği konusunda;”Anayasa değişecekse bu ancak parlementer sisteme geçişi onaylayan bir Anayasa için olur. Geçmişte iki parti olarak bu konuda nasıl birlikte hareket ettiysek, aynı birlikteliği sağlayabiliriz aksi halde İYİ Parti olarak Anayasa değişikliğinin hiçbir yerinde olmayız. Siz de CHP olarak olmamalısınız Sayın Genel Başkan” diyor… 
Ama ne ilginç ki… CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Dervişoğlu’nun bu tavsiyesine net yanıt vermek yerine konuyu değiştirmeyi yeğliyor. 
Yani tabir-i caizse İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu’nun, “Anayasa Erdoğan’ın istediği gibi değil, bizim istediğimiz Anayasa olsun” diyerek CHP’ye uzattığı el havada kalıyor…

Kaynak: Haber Merkezi