Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde Gaziantep'in İslahiye ilçesi de ağır hasar aldı. Depremde zarar gören bir binanın kontrollü yıkım kararı alındı. Yıkım çalışmaları başladığı sırada bina, kepçenin darbesiyle aniden çöktü. Binanın çökme anı, bir vatandaş tarafından cep telefonuyla kaydedildi ve saniye saniye görüntülendi.

Kim Milyoner Olmak İster'de soruldu: II. Viyana Kuşatması hangi padişah döneminde gerçekleşmiştir? Kim Milyoner Olmak İster'de soruldu: II. Viyana Kuşatması hangi padişah döneminde gerçekleşmiştir?

''Çevre açısından toparlanmak lazım''

Ahmet Türk adlı vatandaş, depremin etkilerini azaltarak ilçenin geleceğe daha güvenli bir şekilde hazırlanması gerektiğini belirtti.  “Binaların yıkımları mahkeme kararlarından dolayı uzuyor. Fakat eğitim açısından şehir ve çevre açısından biraz toparlanmak lazım. Bir an önce depremin izlerini silmemiz ve çocukları geleceğe hazırlamamız lazım. Hayat devam ediyor. Bu güzel bir şey. Okullarla ilgili çalışmalar var ama süreçlerin kısa tutulup bir an önce yapılması öğrenciler açısından daha iyi olur”

Kaynak: İHA