Le Parisien gazetesinin bildirdiğine göre, Comolli son olarak PSG'yi çalıştıran dünyaca ünlü teknik direktör Christophe Galtier'in evlatlık oğlu John Valovic-Galtier'in adının da karıştığı 'sahte menajerler' soruşturması kapsamında gözaltına alındı. L'Équipe gazetesinin haberine göre, Çarşamba günü futbol dünyasından birçok menajer ve aracının da dahil olduğu sahte spor menajerleriyle ilgili bir soruşturma başlatıldı. Bu soruşturmanın odak noktasında, Andy Delort'un 2021'de OGC Nice'e transferinde rol oynadığı iddia edilen John Valovic-Galtier bulunuyor.

Abdullah Gül'den ABD'ye Netanyahu mesajı: Utanç sirki izledik! Abdullah Gül'den ABD'ye Netanyahu mesajı: Utanç sirki izledik!

9 kişi gözaltına alındı

Ancak, soruşturmacıların dikkatini çeken bir başka konu da var. Geçen yaz, eski Paris Saint-Germain menajeri Christophe'un bir diğer oğlu Jordan Galtier, Toulouse'da Carles Martínez Novell'in yardımcı antrenörlüğüne getirildi. İddiaya göre Toulouse'un başkanı Comolli, bu anlaşmanın bir parçası olarak sahte menajer John Valovic-Galtier'i de işin içine dahil etti. Devam eden soruşturma çerçevesinde dokuz kişi gözaltında tutuluyor. Bir kişi serbest bırakılırken, Comolli adli polis tarafından çağrıldı ve bu ay içinde yargılanacak

Kaynak: Haber Merkezi