İYİ Parti'nin eski Genel Başkanı Meral Akşener'in, geçtiğimiz günlerde Recep Tayyip Erdoğan'la görüşmesinin yankıları siyaset kulislerinde devam ediyor. İddialara göre Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni anayasa teklifine destek vereceği ve kamuoyunda bu noktada çalışmalar yapacağı belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan G7 ülkelerine çağrı: ''Adil olun!'' Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan G7 ülkelerine çağrı: ''Adil olun!''

İYİ Parti dağılıyor mu?

Kulislere yansıyan iddialara göre, Akşener'e yakın milletvekillerinin önümüzdeki süreçte AK Parti'ye geçiş yapacağı ve yeni anayasa teklifine destek vereceği belirtilirken, Akşener'in ise tamamen kurucusu olduğu İYİ Parti'den kopacağı öne sürüldü.

Erdoğan ve Akşener uzlaştı mı?

Cumhuriyet Gazetesi'nden Merve Kılıç'ın haberine göre, Akşener'in söz konusu görüşmeye İYİ Parti rozeti takmadan gitmesi ve sosyal medya hesaplarından İYİ Parti içerikli bannerları kaldırması, Erdoğan'la uzlaştığı ve partisini bıraktığı şeklinde yorumlandı. Ayrıca bahsi geçen habere göre Meral Akşener'e yakınlığıyla bilinen, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Burak Akburak'ın AK Parti'ye geçeceğini ve Akşener ile İYİ Parti arasındaki gerginliğin artarak devam edeceği ifade edildi.

Muhabir: ATAKAN BAŞPEHLİVAN