Toplu sözleşme kavgasında son raund: Büyükşehir Belediyesi’nden gözdağı ve tepki! Toplu sözleşme kavgasında son raund: Büyükşehir Belediyesi’nden gözdağı ve tepki!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM'de partisinin grup toplantısını gerçekleştirdi. Toplantının ardından Bahçeli, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşım yaptı. MHP lideri turkuaz renkli bir taşın yer aldığı üzerinde “Allah bana yeter.” yazılı yüzüğünü paylaştı. Ayrıca, grup toplantısında kullandığı rozet de dikkatlerden kaçmadı. Rozette, Göktürkçe ifadelerin yer aldığı bir akıncının yer aldığı görüldü.

Yüzüğün anlamı ne?

Yüzüğün anlamı ne?

Devlet Bahçeli'nin yüzüğünde yer alan “Allah bana yeter.” ifadesi Kur’an-ı Kerim’de Tevbe Suresi’nin 129’uncu ayetinde geçiyor. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Kur’an-ı Kerim tefsirine göre ayette, “Buna rağmen yüz çevirirlerse de ki: ‘Allah bana yeter, O’ndan başka ilah yoktur, ben yalnız O’na güvenip dayanırım; O, büyük arşın.’” deniliyor.

CHP Milletvekili Ağbaba: 'Bunu yorumlamak bize düşmez'

Halk TV yayınında konuşan CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, konu hakkında, "Bu yüzüğün bir anlamı olabilir. Bir yumrukla mesaj vermek istiyor olabilirler. Ancak bunu yorumlamak bize düşmez. Çünkü bu mesajın muhatabı biz değiliz" yanıtını verdi.

Kaynak: HABER MERKEZİ