KPSS öncesi okunacak dualar: KPSS sınav başarı duaları neler? KPSS öncesi okunacak dualar: KPSS sınav başarı duaları neler?

CHP'de Parti Meclisi üyeliğine kadar yükselmiş, uzun süre Gaziemir İlçe Başkanlığı görevinde bulunmuş Umut Tekin'in İZELMAN'da Genel Müdürlük koltuğuna oturması İzmir siyasetini takip edenler için sürpriz bir gelişme olmuştu. Cemil Tugay'ın koltuğu devralmasının ardından belediye şirketlerinde ilk atadığı üst düzey bürokratlar arasında olan Umut Tekin tıpkı göreve gelmesinde olduğu gibi koltuğa veda etmesiyle de sürpriz bir gelişmeye daha imza atmış oldu.


Peki, istifaya götüren süreçte neler yaşandı?

Aziz Kocaoğlu'na yakın bir isim olan Umut Tekin'i istifaya götüren sürecin toplam 4 kişilik eleman alımı için harekete geçmesi olduğu belirtiliyor. Cemil Tugay'a haber vermeden yapılan eleman alım ihalesinin Tugay'ı çok kızdırdığı dile getiriliyor. Büyükşehir kulislerine göre, geçtiğimiz günlerde İzmir'e gelen Özgür Özel'le sohbetlerde de eleman alımının gündeme geldiği, özellikle sendika temsilcilerinin 'hem işçi çıkartıyorlar, hem eleman alımı yapıyorlar' diyerek Özel'e sitemde bulunduğu belirtiliyor. İZELMAN'da Umut Tekin'in kendi inisiyatifiyle eleman alımına çıkmasının Cemil Tugay için bardağı taşıran damla olduğuna dikkat çekiliyor. Başkan Tugay'ın Umut Tekin'i arayarak 'ya sen istifa et ya da ben seni görevden alacağım' şeklinde ültümatom vermesinin ardından Umut Tekin'in istifasının geldiği dile getiriliyor.

Umut Tekin gitti, Erdem Sevinç geldi...

İZELMAN'da Umut Tekin'in istifasının ardından koltuğun yeni sahibi de belli oldu. Cemil Tugay'ın talimatıyla İZELMAN Genel Müdürlüğü'ne Erdem Sevinç atandı.

Muhabir: Bünyamin Dobrucalı