AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda 11 Temmuz 1995'te Srebrenitsa Katliamı'nda hayatını kaybedenleri andı.

Başkan Saygılı'dan Srebrenitsa anması

Paylaşımına Boşnak lider Aliya İzzetbegoviç'in, 'Ne yaparsanız yapın ama soykırımı unutmayın. Çünkü unutulan soykırım tekrarlanır' sözüyle başlayan Başkan Saygılı, "Tüm dünyanın gözleri önünde yaşanan ve insanlık tarihine kara bir leke olarak kazınan Srebrenitsa Soykırımı’nın yıl dönümünde aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. Srebrenitsa Katliamı’nı unutmayacak ve unutturmayacağız." ifadelerini kullanarak, soykırımda hayatını kaybeden insanları andı.

Manisalılar dikkat| 26 Temmuz Cuma günü elektrik kesintisi var! Manisalılar dikkat| 26 Temmuz Cuma günü elektrik kesintisi var!

Srebrenitsa'da ne oldu?

1995 yılında Bosna'nın doğusunda bulunan Srebrenitsa kentinde ayrılıkçı Sırp Kuvvetleri tarafından, 8 binden fazla  silahsız ve masum sivil katledildi. Söz konusu katliamın sorumlusu Ratko Mladiç ve Radovlan Karadziç, Hollanda'nın Lahey kentinde 'savaş suçlusu' olmakla yargılandı.

Muhabir: ATAKAN BAŞPEHLİVAN