İsrail savaş uçakları, Refah'ın kuzeybatısında Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA) depolarının bulunduğu bölgenin yakınında yaşayan yerinden edilmiş Filistinlilerin çadırlarını bombaladı. Saldırıda en az 40 Filistinli hayatını kaybetti. Ölü sayısının artmasından endişe edilen bölgeden gelen görüntüler Filistin halkının yaşadığı zulümü bir kez daha dünya gündemine taşıdı. İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 15 bin 239'u çocuk, 10 bin 93'ü kadın olmak üzere 35 bin 984 Filistinli öldürüldü, 80 bin 643 kişi yaralandı.

AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı isyan etti...

Filistin'de yaşanan zulme sessiz kalmayan AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı tarihin en büyük soykırımını dünyanın gözü önünde işleyen İsrail'e sert tepki gösterdi.
Bilal Saygılı açıklamasında şu görüşlere yer verdi...

Bayraktar TB3 yeni rekorlar kırıyor: 36 bin feet irtifaya çıktı! Bayraktar TB3 yeni rekorlar kırıyor: 36 bin feet irtifaya çıktı!

Eli kanlı İsrail yönetimi insanlık dışı bir vahşetle Birleşmiş Milletler ve ABD'nin güvenli bölge ilan ettiği Refah'ta çadır kenti vurdu! 
Yüzlerce Filistinli kardeşimiz yanarak şehit oldu! 
Masum sivilleri, kadın ve çocukları katleden terörist İsrail, Dünya’nın gözleri önünde savaş suçu işlemekten çekinmeyerek tarihin en büyük soykırımını gerçekleştiriyor. 
Sessiz kalmak katliama ortak olmaktır...
İnsanlığın en temel değeri olan yaşam hakkı Filistinli kardeşlerimizin ellerinden alınırken bu zulme karşı seyirci ve sessiz kalmak açıkça bu katliamlara ortak olmaktır. 
Tüm insalık olarak Refah’ta yaşanılan vahşete, sömürgecilik düzenine ve soykırım anlayışına en yüksek sesimizle dur demeli ve direnmeliyiz!

Muhabir: Bünyamin Dobrucalı