Türk Hava Yolları'nın (THY) Tahran'daki ofisi, bazı kadın çalışanların 'zorunlu başörtüsü kuralına uymadığı' iddiasıyla kapatıldı. Olay, 8 Temmuz 2024 Pazartesi günü gerçekleşti.

İran basınında yer alan haberlere göre, İran'ın 'ahlak polisi', THY ofisini denetleyerek bazı kadın çalışanların başörtüsü takmadığını veya 'uygun şekilde' takmadığını tespit etti. Bu durum üzerine ofis, yetkililer tarafından kapatıldı.

İran İçişleri Bakanı Ahmed Vahidi, hükümet toplantısı sonrası THY ofisinin kapamasıyla ilgili kendisine yöneltilen soruya cevap verdi. Vahidi, "Bu konu hakkında bilgim yoktu ve olayı basında gördüm. Daha sonra ofisin polis ve çalışanlar arasında çıkan tartışma nedeniyle kapandığı rapor edildi. Bugün de mühür kaldırıldı" diye konuştu.

Eski ABD Başkanı Donald Trump'a suikast girişimi Eski ABD Başkanı Donald Trump'a suikast girişimi

Ofis tekrar açıldı
İran İçişleri Bakanı Ahmed Vahidi, hükûmet toplantısı sonrası THY ofisinin kapamasıyla ilgili kendisine yöneltilen soruya cevap verdi. Vahidi, “Bu konu hakkında bilgim yoktu ve olayı basında gördüm. Daha sonra ofisin polis ve çalışanlar arasında çıkan tartışma nedeniyle kapandığı rapor edildi. Bugün de mühür kaldırıldı” ifadelerini kullandı.

Kaynak: T24