CHP lideri Özgür Özel'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli'ye ziyaretlerinin yarattığı 'normalleşme' havası İzmir'e de yansıdı.  31 Mart Seçimleri’nin ardından zafer kazanan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, bugün AK Parti, İYİ Parti, MHP ve DEM Parti’ye ziyaretler gerçekleştiriyor.

Ziyaretin ilki AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nda gerçekleşti. AK Parti İl Başkanı Bilal Saygılı ve beraberindeki heyet, Başkan Tugay’ı kapıda karşıladı. Ziyarete CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu da eşlik etti.

AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı iyi niyetle yaklaşılan her konuda AK Parti olarak destek olacaklarını belirtirken şu ifadeleri kullandı: 

'Bugün Adalet ve Kalkınma Partimizin İzmir İl Başkanlığına yeni seçilen Cemil Tugay beyefendi ve İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Onur duyduğumuzu ifade ediyorum.

'Elimizi değil gövdemizi koyacağımızı ifade etmiş olduk'

'Elimizi değil gövdemizi koyacağımızı ifade etmiş olduk'

Kendileri ile çok samimi ve içten bir görüşme yaptık. Bu görüşmemizin temel esas ve usullerin şehrimizin kalkınması şehrimizdeki problemlerin daha da net ifade edilip nasıl çözümler getirilebileceği konusunda karşılıklı iş birillğimizin geliştirilmesi esasıydı. Bu çerçevede iyi niyetle yaklaşılan her konuda AK Parti olarak yanlarında olacağımızı ifade ettik. Onlar da sağ olsunlar en güzel şekilde bu çerçevede beraber çalışma noktasında gerek bakanlıklarda gerek vekillerimizle gerek Sayın Hamza Dağ ile birlikte elimizi değil gövdemizi koyacağımızı ifade etmiş olduk. Biz tekrar teşekkür ediyoruz. Her iki başkanımıza da başarılar diliyorum.

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu İzmir için birlikte hizmet edeceklerinin mesajını verdi. Aslanoğlu şu ifadeleri kullandı: 

'Büyükşehir Belediye Başkanımız, İzmir'deki tüm partilerin belediye başkanıdır'

'Büyükşehir Belediye Başkanımız, İzmir'deki tüm partilerin belediye başkanıdır'

'İzmir'de iletişimi üst seviyede tutarak izmirliler için birlikte hizmet etmeye devam edeceğiz. Bugüne kadar gördüğünüz gibi tüm Türkiye'ye hem siyasi nezaketi hem de iletişimi yaymaya çalıştık. İzmirliler olarak CHP, AK Parti ve diğer partiler ayrımı gözetmeden Büyükşehir Belediye Başkanımız, İzmir'deki tüm partilerin belediye başkanıdır. Kime oy verirse versin herkese eşit hizmet verecektir. Kentin problemini birlikte payaşacağız, çözmeye çalışacağız bizker de il başkanlığı olarak elimizden gelen katkıyı koymaya çalışacağız.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay gerçekleştirilen ziyaretin iki nedeni olduğunu belirtirken, şu ifadeleri kullandı: 

'Ziyaretimizin iki nedeni var'

'Ziyaretimizin iki nedeni var'

Bugün, AK Parti İl Başkanı Sayın Bilal Saygılı'yı ve yönetim kurulu üyelerini, Büyükşehir Grup Başkan vekilimiz Hakan Beyin eşliğinde ziyaret etmek istedik. Bunun için iki tane neden vardı. Geçirdiğimiz son yerel seçimde herkesin özellikle AK Partinin etik sınırlar içinde gösterdiği tavır bizim açımızdan teşekkürü hak eden bir durumdur. Diğer bir neden de şehrimizin çözülmeyi bekleyen çokça sorunu var. Bunlar sadece seçimi kazanmış olan belediye başkanının çalıştığı insanlarla değil şehrin tüm ilgili kişi ve kurumları ile beraber çözükmesi gereken sorunlar. Pek çoğu ile uzlaşı gerekiyor.

'Bu süreci en sağlıklı şekilde götürmeliyiz'

'Bu süreci en sağlıklı şekilde götürmeliyiz'

Sizlerin bildiği gibi merkezi hükümetimizi yöneten bir irade var AK Parti ve Cumhur İttifakı iradesi. Onların da mutlaka bu sürecin içerisinde olması gerekiyor. Bizler herkesin katılımı ile en önemlisi yüz binlerce iradenin katılımı ile bu süreci en sağlıklı şekilde götürmeliyiz. Bundan sonrası, zaman zaman görüştüğümüz, fikirlerimizi aktardığımız, zaman zaman yardım istediğimiz, en nihayetinde İzmirimizin sorunlarını katkımız olma ihtiyacı durumunda da Türkiyemizin sorunlarını beraber çözmek için çalıştığımız dönemi olacak.

'Birbirini incitmeyen birbirinin birikiminden yararlanan insanlardan olacağız diye inanıyorum'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mersin'de yaşanan kaza için taziye mesajı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mersin'de yaşanan kaza için taziye mesajı!

Birbirini incitmeyen birbirinin birikiminden yararlanan insanlardan olacağız diye inanıyorum. Bugün bu ziyaret inşallah bunun başlangıcı olacak. Bundan sonraki günlerde biz üzerimize düşeni yapacak. İzmirimiz daha güzel günler görecek. Hayırlı olsun diyorum şimdiden yaşayacağımız yeni dönem için. Bugün bizi kabul eden sayın il başkanımıza ve heyete teşekküre ediyorum.

Kaynak: HABER MERKEZİ