Bakanlığın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:
 "Bazı basın yayın organlarında İstanbul’daki özel bir huzurevinde görev yapan personelin yaşlılara şiddet uyguladığı haberlerine ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur. İstanbul’da özel bir huzurevi ve yaşlı bakım merkezinde meydana gelen olayın ardından İl Müdürlüğümüze bağlı ekipler ivedilikle merkeze giderek incelemelerde bulunmuştur. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatılarak, söz konusu personelin iş akdi kuruluş tarafından feshedilmiştir. Yaşanan olayın mağduru huzurevi sakinlerinin ise ifadelerinin alınmasının ardından sağlık muayeneleri yapılmıştır. Bakanlığımızca başlatılan idari inceleme sonucuna göre kuruluş hakkında gerekli süreç işletilecektir. Emniyet birimlerince gözaltına alınmasının ardından tutuklanan personelle ilgili başlatılan hukuki sürecin de yakın takipçisi olacağız."

Huzurevinde yaşlılara şiddet uygulayan görevli tutuklandı!
İstanbul Kavacık'ta bir huzurevinde yaşlılara şiddet uyguladığı görüntüler sosyal medyada paylaşıldı. Görüntülerin ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü inceleme başlattı. İnceleme sonucunda şiddeti uygulayan kişinin huzurevi görevlisi olduğu tespit edildi ve şüpheli gözaltına alındı.

Ankara'da sahte gıda operasyonları devam ediyor: 95 ton daha ele geçirildi Ankara'da sahte gıda operasyonları devam ediyor: 95 ton daha ele geçirildi

Emniyetteki ifade işleminin ardından adliyeye sevk edilen şüpheli, mahkeme tarafından "eziyet" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: Sözcü