Bu küresel ölçekte bir protesto hareketine dönüşen uygulama, bisikletin araçlara göre daha sürdürülebilir bir ulaşım aracı olmasını teşvik etmek amacıyla dünyanın dört bir yanındaki yüzlerce şehirde düzenleniyor. Dünya Çıplak Bisiklet Turu'nun web sitesine göre, bu hareket, "araba kültürüne" karşı çıkmakla kalmayıp, aynı zamanda "küresel petrol bağımlılığını protesto etmeyi, bisikletçiler için gerçek haklar elde etmeyi, şehir sokaklarında bisikletçilerin savunmasızlığını göstermeyi ve vücut özgürlüğünü kutlamayı" amaçlıyor.

Teknoloji devi Apple'a suçlama: Çalışanlarının bağışlarını İsrail ordusuna göndermekle suçlandı Teknoloji devi Apple'a suçlama: Çalışanlarının bağışlarını İsrail ordusuna göndermekle suçlandı

Sokağa akın ettiler

Bugün saat 15.00'te, başkent Londra'nın etrafındaki belirli noktalarda toplanan bisikletçiler, çıplak olarak bisikletlerine bindiler. Ancak bazı bisikletçilerin üstlerini kısmen kaplayan renkli kostümler giydikleri de gözlemlendi. Bisikletçiler, 12 kilometrelik bir mesafeyi kat ederek Londra'nın en ünlü turistik yerlerinde bu protestolarını gerçekleştirdi. Protestoya yüzlerce kişi katıldı.

Kaynak: Haber Merkezi