Pınar Deniz'den Yargı dizisine duygusal veda! Pınar Deniz'den Yargı dizisine duygusal veda!

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından 'Baba oldum. En yeni cumhuriyetçi Can Kubilay aramıza hoş geldini ifadeleriyle babalık mutluluğunu paylaşan Utku Gümrükçü Atatürkçü Düşünce Derneği'nin yönetimi için yola çıkıyor. 25-26 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek Genel Kurul'da başkanlık yarışına dahil olacak olan Utku Gümrükçü Buca ADD'de başlayan çalışmalarına Çiğli ADD'de devam etmişti. 


Hüsnü Bozkurt'a karşı yarışacak...


2021'den bu yana Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanlık koltuğunda oturan Hüsnü Bozkurt'un bu dönemde de adaylığını açıklaması bekleniyor. Aralarında Torbalı Belediye Başkanı Övünç Demir'in de bulunduğu Bin 39 delegenin oy kullanacağı ADD kongresi, Başkent'te Muammer Aksoy Yerleşkesi'nde gerçekleştirilecek. 25-26 Mayıs tarihlerinde yapılması planlanan kongrede yeterli çoğunluk sağlanamazsa yine aynı adreste bu kez 1-2 Haziran tarihlerinde sandık başına gidilecek. Atatürkçü Düşünce Derneği'nin gelecek üç yıllık dönemde bütçesinin 40 milyon lira civarında olması bekleniyor.

ADD kongre
Ergenekon davasında yargılanmıştı...


2019-2024 dönemi Çiğli Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Utku Gümrükçü 31 Mart seçimleri sonrası koltuğunu Onur Emrah Yıldız'a bırakmıştı. Tuncay Özkan'a yakın bir siyasetçi olan Utku Gümrükçü tıpkı Tuncay Özkan gibi Ergenekon davasında yargılanmıştı. Gümrükçü, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Merkez Delegeliği, ADD Genel Merkez Yönetim Kurulu Yedek Üyeliği ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

Kaynak: Haber Merkezi