31 Mart seçimleri öncesi en çekişmeli yerlerden biri olması beklenen Buca’da AK Parti dikkat çekici bir hamle yaparak göçmen kökenli ve sosyal demokrat bir siyasi kimliği olan Adnan Öztekin isminde karar kıldı. Buca siyasetinin dengelerini en iyi bilen isimlerden biri olan İzmir Büyükşehir Aday Adayı Tacettin Bayır, Buca özelinde CHP’yi sıkıntılı bir süreç olabileceği konusunda parti yönetimini uyardı. İl başkanlığı döneminden itibaren Adnan Öztekin’i tanıdığına işaret eden Tacettin Bayır, ‘Hamza Dağ işi biliyor. İzmir’in en iyi adaylarını tercih etmiş. CHP’nin artık Buca’da göçmen bir adayı tercih etmesi gerekir’ uyarısında bulundu.

Sosyal medyada Öztekin’in CHP’li arkadaşı AK Partili arkadaştan çok!

AK Parti’nin adaylarının belli olmasının ardından hemen Adnan Öztekin’in sosyal medyasına baktığını belirten Bayır, ‘Genel Başkan Yardımcısı Murat Bakan ve Kamil Okyay Sındır dahil 127 ortak arkadaşımız varmış. Listesinde CHP’li arkadaşların sayısı AK Partililerden fazla’ hatırlatmasında bulundu.

Eğilim yoklaması için hala vakit var…

Hulusi Akar Kayseri'de Havacılık Sanayii tesislerini ziyaret etti Hulusi Akar Kayseri'de Havacılık Sanayii tesislerini ziyaret etti

Ön seçim olması şartıyla Büyükşehir aday adayı olduğunu belirten Tacettin Bayır, ‘tamam hakim denetiminde ön seçim için zaman kalmamış olabilir. Ama eğilim yoklaması için hala vakit var. İzmir’de 127 bin üyemiz var. Koy ortaya sandığı eminim üye en doğru adayı seçecektir. Adaylık konusunda kimse zan altında kalmasın’ diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi