Türkiye İttifakı Partisi Genel Başkanı Sinan Oğan, partisinin il başkanlığı açılış törenlerinde CHP Genel Başkanı Özgür Özel hakkında sert eleştirilerde bulundu. Ayrıca Oğan, partisinin hızla teşkilatlandığını ve 2028 seçimlerine hazırlandığını belirtti.

"Özel'i sahneden alalım"

Gerçekleştirdiği konuşmasında CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e de sert eleştirilerde bulunan Oğan, partisinin isminin Özel tarafından kullanıldığını belirterek, "Artık mekânın sahibi geri geldi, Özel sizi sahneden alalım." diye konuştu.

Toplu sözleşme kavgasında son raund: Büyükşehir Belediyesi’nden gözdağı ve tepki! Toplu sözleşme kavgasında son raund: Büyükşehir Belediyesi’nden gözdağı ve tepki!

"Türkiye'de siyasetin neslini değiştirmeye geldik"

Parti olarak, Türkiye'de siyasetin neslini değiştirmeye talip olduklarını belirten Oğan, "Biz Türkiye'de siyasetin neslini değiştirmeye geldik. İsmimiz Türkiye İttifakı Partisi'dir. Bu isim Türkiye İttifakı Partililerin ve Türk Milleti'nin bulduğu isimdir ama son dönemde başta Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel partimizin adını kullanıyor çünkü görüyorlar. Koskoca CHP Genel Başkanının partimizin ismimizi kullanacağı aklıma gelmezdi ama oldu. Özel'e sormak isterim, hani sizin Millet İttifakı'nız vardı? Kimsenin emek hırsızlığı yapmasına izin vermeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

Sinan Oğan: Tabanımız Cumhur İttifakı'na destek vermemizi istedi

2023 genel seçimlerini de değerlendiren Oğan, seçmen tabanlarının Cumhur İttifakı'na destek vermek istediğini dedi ve ekledi: "1 sene seçimlerin üzerinden geçti. Bekledik, üzerimize atılan iftiralara rağmen bekledik. İnsanımızın bize hak vereceğini bekledik. Neden böyle bir karar aldığımızı milletimiz görmüştür. 2023 Genel Seçimleri'nde tabanımız Cumhur İttifakı'na destek vermemizi istedi. Tabanımızın bir kısmı tarafsız, bir kısmı ise Millet İttifakı adayına destek vermemizi istedi."

Muhabir: ATAKAN BAŞPEHLİVAN