Aksaray’da bir kadın, erkek arkadaşı tarafından sokak ortasında darp edilmek üzereyken bekçiler tarafından kurtarıldı ancak defalarca ölüm tehdidi almasına rağmen şikayetçi olmadı. Olay, Kılıçaslan Mahallesi Kılıçaslan Parkı'nda yaşandı. Edinilen bilgilere göre, G.O. (32) ve erkek arkadaşı R.G. (38) arasında para ve kıskançlık nedeniyle başlayan tartışma, parkta kavgaya dönüştü. Bekçiler ve vatandaşların müdahalesiyle darp edilmekten kurtulan kadın, erkek arkadaşının tehditlerine maruz kaldı.

Olay yerine gelen polis ekipleri, R.G.'yi gözaltına almak istedi. Bu sırada R.G., "Seni öldüreceğim. Polis de gelse, jandarma da gelse seni öldüreceğim" diyerek tehditler savurdu. G.O. ise, "Öldür, anamın engelli maaşına mı kaldın?" diye karşılık verdi. Polis ekiplerinin müdahalesiyle R.G. sakinleştirilmeye çalışılırken, kadın şikayetçi olmadığını belirtti. Bunun üzerine polis ve bekçiler, düzenledikleri tutanakla şahısları serbest bıraktı ve çift parktan el ele ayrıldı.

Söke'deki kağıt fabrikasındaki yangına müdahaleler sürüyor: Alevler büyüdü! Söke'deki kağıt fabrikasındaki yangına müdahaleler sürüyor: Alevler büyüdü!

Yarım saat sonra 112 Acil Çağrı Merkezi'ne aynı yerden tekrar ihbar geldi. Polis ekipleri parka gittiklerinde aynı çiftin tekrar kavga ettiğini gördü. R.G., polis memurlarına "Alın bunu götürün öldürürüm" diye tehdit etti. Polis ekipleri R.G.'yi gözaltına alırken, G.O. yine şikayetçi olmadığını ifade etti. Çift, düzenlenen tutanağın ardından serbest bırakıldı.

Bir saat sonra aynı yerden üçüncü kez ihbar alan polis, yine aynı çifti kavga ederken buldu. Polis ekipleri tarafından tekrar işlem yapılan çift, şikayet olmaması nedeniyle serbest bırakıldı.

Kaynak: İHA