Ankara'da, Piiz müzik grubunun davulcusu Mehmet Dudarık ve arkadaşı Oğuzhan Oğuz'un, 2 yıl önce bir eğlence mekanında Bilge Kaan Korkmaz tarafından darp edilmesiyle ilgili davada sanık hapis cezasına çarptırıldı.

Piiz Grubu Olayında Mahkeme Kararı

Gebze'de mezuniyet töreni skandalı: Kılık kıyafet yönetmeliği tartışması ve jandarma müdahalesi Gebze'de mezuniyet töreni skandalı: Kılık kıyafet yönetmeliği tartışması ve jandarma müdahalesi

'Ayağına bastın' tartışması

Çankaya ilçesindeki bir eğlence mekanında, 14 Aralık 2022'de sahne alan rock müzik grubu Piiz'in davulcusu Mehmet Dudarık, konser sonrası sahneden ayrılarak izleyiciler arasında yer alan çocukluk arkadaşı Oğuzhan Oğuz ile dans etti. Bu esnada, Bilge Kaan Korkmaz, kalabalık arasında kız arkadaşının ayağına basıldığını iddia ederek Dudarık'a tepki gösterdi. Kısa süren bir gerilimin ardından Dudarık, mekandan ayrıldı.

Arkadan saldırıp yumruk attı

Dudarık, eğlence mekanının dışında telefonla konuşurken Bilge Kaan Korkmaz'ın saldırısına maruz kaldı. Yumruk darbesiyle yere düşen Dudarık, ardından defalarca yumruklandı. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Dudarık'ın yanı sıra Korkmaz, Oğuzhan Oğuz'a da darbeyi veren kişi olarak gözaltına alındı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma sonucunda, Korkmaz hakkında Dudarık ve Oğuz'a yönelik eylemleri nedeniyle 'Kemik kırığına sebep verecek ve hayati tehlike oluşturacak şekilde kasten yaralama' suçundan 13 yıl 6 aya kadar hapis cezası talebiyle dava açıldı.

Hapis cezası

Ankara 65'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanmaya devam edildi. Duruşmada tutuksuz sanık Korkmaz ve taraf avukatları hazır bulundu. Beyanların ardından son sözü sorulan sanık Korkmaz, "Böyle bir olayın yaşanmamasını dilerdim ancak maalesef yaşandı. Olanlar için çok pişmanım" şeklinde konuştu. Ardından kararı açıklayan mahkeme, sanık Korkmaz'a 'kasten yaralama' suçundan 4 yıl 3 ay 22 gün hapis cezası verdi. 

Kaynak: Haber Merkezi