Adana'nın Ceyhan ilçesi sınırları içerisinde yer alan Büyük Atatürk Parkı'nda gece saatlerinde meydana gelen silahlı saldırıda, Hacı Acartürk (24) yaşamını yitirdi, yanındaki arkadaşı Serhat Y. (28) ise yaralandı. Gece 23.00 civarında parktaki bir kameriyede oturan ikili, kimliği henüz belirlenemeyen kişilerce gerçekleştirilen silahlı saldırıya maruz kaldı. Saldırganlar tarafından ateşlenen mermilerden biri Hacı Acartürk'ün göğsüne isabet ederken, Serhat Y. ayağından vuruldu. Saldırganlar olay yerinden hızla uzaklaştı.

Milli Savunma Bakanlığı: Son bir haftada 94 terörist etkisiz hale getirildi Milli Savunma Bakanlığı: Son bir haftada 94 terörist etkisiz hale getirildi

Adana'da Parkta Oturan Gençlere Silahlı Saldırı 1 Ölü, 1 Yaralı (2)

Çevre sakinlerinin ihbarı üzerine bölgeye ivedilikle sağlık ve emniyet görevlileri sevk edildi. Ağır yaralı olarak Ceyhan Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Hacı Acartürk, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Serhat Y.'nin ise tedavisi hastanede devam etmektedir. Emniyet güçleri, cinayetin faillerini yakalamak üzere geniş çaplı bir soruşturma başlattı.

Adana'da Parkta Oturan Gençlere Silahlı Saldırı 1 Ölü, 1 Yaralı (1)

Kaynak: DHA