Cumhuriyet Halk Partisi Özgür Özel, partisinin grup toplantısında gündemle alakalı önemli çıkışlarda bulunarak, vatandaşlara önemli çağrıda bulundu.

"Hukukçu dostlarımızı saygıyla selamlıyorum"

Madımak’ta 31 yıl önce yaşanan katliam hakkında konuşan Özel, “Geçen hafta Sivas'taydık. 31 yıllık bir insanlık ayıbının, insanlığa karşı işlenen bir suçun 31. yılında ama 1. yılındaki kadar tepkili, yüreğinde acıyı hisseden ve birinci yılındaki kadar adalet arayan inancımızla hep birlikteydik. Madımak'ta yakılan, katledilen 33 canımızın ve o günden bugüne 31 yıldır bu acıyı yüreğinin en derinlerinde hisseden, kendi acılarını yaşarken haksızlığa uğrayan herkese örnek teşkil edecek şekilde dayanışma içinde ve dimdik ailelerin, davanın ilk günden itibaren büyük bir sabırla takip eden hukukçu dostlarımızı saygıyla selamlıyorum.” dedi.

"Cebinizden parayı çalan TÜİK Başkanı'nı atayandır"

Geçtiğimiz günlerde, TÜİK’in açıkladığı enflasyon oranların eleştiren Özel, “Maaşa yapılan zam TÜİK'in verdiği rakamla yapılıyor. Bugün TÜİK bu iktidara oy veren ve vermeyen herkesin cebinden para çalıyor. Maaşına 3 bin lira zam alacak birisi varsa TÜİK olmasaydı, doğru rakam olsaydı 6 bin lira alacaktı. TÜİK kurumdur, o kurumu yöneten birileri vardır ve onları atayan biri vardır. Diyor ya 'sorumlusu benim.' İşte cebinizden parayı çalan TÜİK Başkanı'nı atayandır.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Lozan Barış Antlaşması'nın yıl dönümü için mesaj Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Lozan Barış Antlaşması'nın yıl dönümü için mesaj

"Fransa'da demokrasi güçleri birleşti"

İngiltere ve Fransa’da solun kazandığı seçimler hakkında da değerlendirmelerde bulunan CHP lideri Özel, “Geçen hafta İngiltere İşçi Partisi parlamentoda çok büyük bir çoğunluğu sağlarken esas formül demokrasiden yana olanların birleşmesiydi. Bu hafta Fransa'da demokrasi güçleri birleşti. Korkulan olmadı, ilericiler, solcular Fransa seçimlerinde birinciliği elde ettiler. Türkiye'deki formülün bütün Avrupa'ya, bütün dünyaya bir kez daha hatırlatıyorum; sosyal demokratlar, milliyetçi demokratlar, muhafazakâr demokratlar, Kürt demokratlar, Türkiye'nin bütün demokratları ve dünyanın bütün demokratları bir araya gelecek ve faşizmi yenecek.” ifadelerini kullandı.

"Türkiye'yi ayağa kalkmaya davet ediyoruz"

Son olarak asgari ücret konusunda zam talep eden Özel, önemli bir çağrıda bulundu, “Asgari ücretin 25 bin lira olmasını bekliyoruz, istiyoruz. Bu mücadelenin sonuna kadar arkasındayız. Zam yaparsan geçim olur, zam yapmazsan seçim olur. Türkiye'yi ayağa kalkmaya davet ediyoruz. Bu akşam saat 21.00'de ayağa kalk! Eğer zam istiyorsan evlerinizdeki ışıkları yakın, ışıkları kapatın." diyerek sözlerini noktaladı.

Muhabir: ATAKAN BAŞPEHLİVAN