Sosyal medyada sık sık ses getiren Prof. Dr. Özgür Demirtaş, son paylaşımıyla bir kez daha gündeme oturdu. Demirtaş, ekonominin kötü olduğu iddialarına yanıt verirken, zenginlerin alışveriş merkezlerine, tatillere gitmesi ve araba almasıyla ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Galatasaray'a tebrik paylaşımı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Galatasaray'a tebrik paylaşımı!

Paylaşımına "Deliriyorum" ifadesiyle başlayan Demirtaş, şu şekilde devam etti: "Diyorlar ki madem ekonomi kötü: Neden AVM'ler dolu, neden yollar dolu, neden oteller dolu? Bak AKTROL: Senin bile anlayacağın şekilde anlatayım: Türkiye'de mülteciler hariç 80 milyon insan yaşıyor. Bunların 10 milyonu zengin, 20 milyonu orta direk, 50 milyonu ise fakir."

''HAFTADA ÜÇ GÜN AVM'YE GİTMEYE BAŞLADILAR!''

''HAFTADA ÜÇ GÜN AVM'YE GİTMEYE BAŞLADILAR!''

AKP'nin zenginleri ultra zenginleştirip, orta sınıfı yok ettiği ve fakirleri daha da fakirleştirdiği görüşünü dile getiren Prof. Dr. Özgür Demirtaş, paylaşımında tepkisini sürdürdü. Demirtaş, ultra zenginlerin alışveriş merkezlerine, tatillere ve araba alımlarına ilişkin yaptığı değerlendirmelerle eleştirisini sürdürdü.

Paylaşımında, "AKP zengini ultra zengin yaptı, orta direği sildi süpürdü, fakiri daha fakir yaptı. Ultra zengin AVM'ye haftada bir gidiyorsa artık üç gitmeye, bir araba alıyorsa artık üç almaya, tatile bir hafta gidiyorsa artık üç hafta gitmeye başladı… Gördüğün kalabalıklar aynı kişiler." ifadelerini kullanan Demirtaş, açıklamasını "Satılık beyninle anladın mı? Yoksa Özgür Demirtaş basit anlatımı ile bir daha anlatayım mı?" şeklinde noktaladı.

Demirtaş'ın paylaşımı, sosyal medya kullanıcılarının dikkatini çekti.

Kaynak: Haber Merkezi