Ünlü oyuncu Oktay Kaynarca, A Para kanalında yayınlanan “Biz Bize” programının son bölümüne konuk oldu. Programda Kaynarca'ya, kariyerinde canlandırdığı iki ikonik karakter olan "Süleyman Çakır mı yoksa Hızır Çakırbeyli mi?" sorusu yöneltildi.

Kaynarca, 2000'li yılların efsane dizisi "Kurtlar Vadisi"nde canlandırdığı Süleyman Çakır karakteri ile büyük bir çıkış yakalamıştı. Bu performansının ardından oyunculuk kariyerine birçok başarılı yapımla devam eden Kaynarca, “İlk Aşkım”, “Kuzey Rüzgarı”, “Adanalı” ve “Ustura Kemal” gibi dizilerde başrol oynayarak adından sıkça söz ettirdi.

‘Garfield’ ikinci hafta sonunda da gişenin lideri oldu ‘Garfield’ ikinci hafta sonunda da gişenin lideri oldu

'Tercihi Hızır Çakırbeyli

Son yıllarda ise ATV'nin reyting rekorları kıran dizisi “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz”da Hızır Çakırbeyli karakteriyle izleyici karşısına çıkan Kaynarca, her iki karakterin de kendisi için çok önemli olduğunu belirtti. Kaynarca, tercihini Hızır Çakırbeyli karakterinden yana kullanarak şunları söyledi:

'Hızır Çakırbeyli'yi oynamak daha zor'

"Çünkü Hızır daha insan ve daha olgun. Her şeye hakim ve daha keyifli... Açılımı ve yelpazesi daha geniş bir adam. O yüzden itiraf etmek gerekirse Süleyman Çakır'ı oynamak kolay ama Hızır Çakırbeyli karakterini bütün notalarına basarak oynamak hem daha önemli hem de daha zor. O yüzden Hızır Çakırbeyli hoşuma gidiyor."

Oktay Kaynarca’nın bu açıklamaları, sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı ve hayranları arasında “Süleyman Çakır mı, Hızır Çakırbeyli mi?” tartışması yeniden alevlendi.
 

Kaynak: HABER MERKEZİ