AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli İzmir Büyükşehir Belediyesi AKP Grup Başkanvekili Özgür Hızal ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı İsmail Çiftçioğlu bugün İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i makamında ziyaret etti. Görüşme talebinin AKP’li Sürekli'den geldiği zirvede ana gündem maddesi yılan hikayesine dönen 'Basmane Çukuru' oldu.

BU KENTİN KRONİK SORUNU

Başkan Soyer, 'Basmane Çukuru' konusunda bir müjde için erken olduğunun altını çizerken, "Bu kentin en çıbanbaşı diyebileceğimiz, en kronik hale gelmiş sorunlarından biri… Bu konuda uzun zamandır çalışma yapıyorduk ama sorun hala aşılamadı… Neredeyse kördüğüme dönüşmüş bir tablo var. Bütün bu hazırlık çalışmalarının ardından bunun çözülebilmesi için birlikte çalışacağımızı görüştük ve bundan da çok mutluyuz. Diliyorum ki bu büyük sıkıntı ortadan kalkmış olacak. Ben İl Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Değerli arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum. AKP Grup Başkanvekilimiz, İl yönetiminden İbrahim Bey’le meseleyi masaya yatırdık ve ne yapılabileceği konusunda istişarede bulunduk" diye konuştu.

MÜJDE İÇİN ERKEN

Görüşmenin ardından önemli açıklamalarda bulunan Başkan Soyer, "Müjde için erken ama bu kentin önemli, çıban başı diyebileceğimiz kronik hale gelmiş sorunlarından biriyle ilgili uzun zamandır çalışma yapıyoruz. Hala o kilit açılamadı, neredeyse kör düğüme dönüşmüş tablo var. Bunun bütün hazırlık aşamalarının ardından çözülebilmesi için birlikte çalışacağımızı görüştük, bundan da çok mutluyuz. Diliyorum ki bu sıkıntı noktası ortadan kalkmış olacak" dedi. Ziyarete gelen AKP heyetine teşekkür eden Soyer, meselenin masaya yatırıldığını ve istişarede bulunulduğunu ifade etti. Soyer ayrıca, "Birlikte ortaya irade koyabilirsek sorunları çözebileceğimizi gördük, önemli olan bugün bu müzakere masasını kurmuş olmamızdır" mesajını verdi.