Bakan Yerlikaya'dan vatandaşlara 'bayram' uyarısı: Hayatla yarışılmaz! Bakan Yerlikaya'dan vatandaşlara 'bayram' uyarısı: Hayatla yarışılmaz!

ATV'nin popüler bilgi yarışması "Kim Milyoner Olmak İster", Kenan İmirzalıoğlu'nun sunumuyla izleyicilere ilham veren hikayelere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Son bölümde yarışmaya katılan Menekşe Teyze, hem hayat hikayesi hem de başarılarıyla büyük ilgi topladı.

Viyana'da Eğitim ve Tarımda Başarı

Viyana'da Eğitim ve Tarımda Başarı

Menekşe Teyze, yarışmaya Viyana'da aldığı solucan gübresi üreticiliği eğitimi ve tarım alanındaki başarılarıyla damga vurdu. Viyana'da düzenlenen eğitim programına devletin desteğiyle katıldığını belirten Menekşe Teyze, burada 500 kişilik bir sınavda ilk 10'a girerek eğitim alma hakkı kazanmış. Eğitim sonrası solucan gübresi üretimine başlayan Menekşe Teyze, bu alanda önemli başarılar elde etti.

"Çiftçi Kadınlar Yarışıyor"da Üç Kez Birincilik

Tarım ve hayvancılıkla uğraşan Menekşe Teyze, sadece kendi çiftliğinde değil, katıldığı yarışmalarda da adından söz ettirdi. "Çiftçi Kadınlar Yarışıyor" yarışmasında üç kez birincilik elde eden Menekşe Teyze, bu başarısıyla diğer kadın çiftçilere de örnek oldu.

Kenan İmirzalıoğlu'na "Ezel" Diye Seslendi

Yarışma sırasında Kenan İmirzalıoğlu'na, ünlü oyuncunun 2009-2011 yılları arasında rol aldığı "Ezel" dizisindeki karakterinin adıyla hitap eden Menekşe Teyze, izleyicilere keyifli anlar yaşattı. "Merhaba Ezel Bey" diyerek söze başlayan Menekşe Teyze, sıcak tavırlarıyla stüdyodakilerin ve ekran başındakilerin kalbini kazandı.

Yarışmadan 30 Bin TL ile Ayrıldı

Menekşe Teyze, yarışma boyunca birçok soruya doğru yanıt vererek 30 bin TL kazandı. Ancak 6. soruda, "İlahi Komedya" adlı eserin yazarını soran soruda zorlanarak yarışmadan çekildi. Bu soru karşısında joker hakkı kalmayan Menekşe Teyze, doğru yanıtı bilmemesine rağmen kazandığı 30 bin TL ile yarışmadan ayrıldı.

Kaynak: Haber Merkezi